Dyskoteka Andrzejkowa odbędzie się w czwartek 30 listopada.
Dyskoteka dla klas 1-3 odbędzie się w godzinach 15:00-17:00, a dla klas 4-8 w godzinach 17:30-19:30.
Dyskoteka Andrzejkowa odbędzie się w czwartek 30 listopada.
Dyskoteka dla klas 1-3 odbędzie się w godzinach 15:00-17:00, a dla klas 4-8 w godzinach 17:30-19:30.
Zapraszamy na Festiwal Alternatywnej Kultury!
Start 25 listopada
BEZPŁATNE warsztaty MALARSKIE i TEATRALNE.
Jeżeli masz 15-20 lat i chcesz rozwinąć umiejętności organizacji, współpracy z rówieśnikami i realizacji projektów w jednej z sekcji tematycznych: teatr lub obraz - ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!
Co chcesz namalować? Co Cię najbardziej interesuje? Może coś nie daje Ci spokoju? Cierpisz na natłok myśli?Albo szukasz miejsca, gdzie jesteś w stanie skonfrontować się z uczuciami za sprawą własnej intuicji i farb? Odkryj siłę sztuki w ramach Festiwalu Alternatywnej Kultury - sekcja OBRAZ. Wziąć udział mogą zarówno osoby z doświadczeniem, jak i Ci stawiający w tym temacie pierwsze kroki. Przez sześć tygodni zgłębimy tajniki malarstwa - każdy w swoim tempie i na swoich zasadach.
Zapisy na warsztaty malarskie: https://tinyurl.com/mrx7fm4v
Wejdź do fascynującego świata teatru w ramach Festiwalu Alternatywnej Kultury - sekcja TEATR. Przez kilka tygodni wspólnej grupowej współpracy będziemy analizować i mierzyć się na scenie z problemami i emocjami postaci pochodzących z najciekawszych przykładów literatury światowej - od komedii do dramatu. Podczas warsztatów: wykonamy różnorodne ćwiczenia aktorskie, postaramy się zrozumieć skąd pochodzi strach przed wyjściem na scenę orazpopracujemy nad głosem i dykcją.
Zapisy na warsztaty teatralne: https://tinyurl.com/bdfjey7h
Na koniec warsztatowej przygody czekają na Was wernisaż oraz spektakl. To fantastyczna okazja, aby zaprezentować swój talent na zewnątrz.
Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie www.alternatywy.art
Linki do wydarzeń, gdyby były potrzebne:
OBRAZ: https://fb.me/e/3H38UCoIC
TEATR: https://fb.me/e/3HJ28ziim
Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”.
Tak, jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.
Zapraszamy do zapoznania się się z tegoroczną ofertą akcji!
„Życzliwość i uśmiech na twarzy otworzą każde drzwi.”
Jan Jakub Rousseau
Ideą tego dnia jest zachęcanie do rozdawania uśmiechu, radości i miłych słów wszystkim wokół. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Potwierdzają to przysłowia i złote myśli wielu znanych osób.
Jaki jest cel tego święta?
Celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas. Potrzebujemy jej zwłaszcza dziś!
Jak obchodzić ten dzień?
Wystarczy skierować do drugiego człowieka uśmiech, miłe słowo czy ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką :)
Jak być życzliwym?
Wystarczy kierować się zasadą:
Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
„Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić, nie poświęcając mu osobiście czasu, nie tłumacząc, nie czytając. Dziecko bowiem uczy się życia, obserwując swych najbliższych w milionach codziennych sytuacji i wspólnych zajęć. To ich styl życia, ich język i ich wartości przejmuje.
- Irena Koźmińska - założycielka Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
Drodzy Rodzice,
Czytanie książek ma długą tradycję społeczno-kulturalną, dlatego wiele osób nie wyobraża sobie czytania swoich ukochanych powieści na ekranie komputera. Bo czytanie tradycyjne jest o wiele wygodniejsze. Książkę można zabrać ze sobą wszędzie: do szkoły, w drogę do pracy, na wakacje. Można czytać podczas podróży, w łóżku, na plaży, w ogrodzie, czy w parku. Książka zajmuje mało miejsca i nie potrzebuje baterii. Czytanie tradycyjne, specyficzny zapach książki, przewracanie kartek ma swój niezaprzeczalny urok, którego nie da się zastąpić…
Pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce w domu rodzinnym. Nauka w szkole to kolejny etap, w którym dziecko utrwala zamiłowanie do samodzielnego czytania książek.
Kierując się nieocenionym i niepodważalnym wpływem czytania książek na rozwój osobowość dzieci i młodzieży, szkoła nasza wystąpiła z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” . Program dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Nasz wniosek został pozytywnie zaopiniowany, a otrzymane przez szkołę wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł zostanie wykorzystane na zakup do biblioteki książek, elementów wyposażenia oraz realizację różnych działań promujących wśród uczniów i rodziców czytelnictwa. Proponowana do zakupu lista książek została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
Pamiętajmy, że lektura ciekawych i wartościowych książek może być pomocą w wychowaniu i kształtowaniu osobowości dzieci. Dlatego rozmawiajmy o książkach, wymieniajmy się opiniami, pytajmy, co dziecko czyta i czy mu się to podoba.
Na zakończenie ponownie przytoczę mające dużą wagę słowa pani Ireny Koźmińskiej:
„Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić nie poświęcając mu osobiście czasu, nie tłumacząc, nie czytając. Dziecko bowiem uczy się życia, obserwując swych najbliższych w milionach codziennych sytuacji i wspólnych zajęć. To ich styl życia, ich język i ich wartości przejmuje.
Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!”
Listę książek zakupionych książek opracowano z uwzględnieniem:
Lista książek została przez zakupem uzgodniona z RR i SU Szkoły Podstawowej nr 313 im. Polskich Odkrywców w Warszawie
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych – współtworzą cztery cele szczegółowe, z których każdy posiada odrębny priorytet.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się 14 listopada.
Już od rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, wręczali uczniom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kokardy narodowe. Na szkolnym holu prezentowano fotografie i informacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem.
Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 10.45 na forum szkoły, które zostało pięknie i oryginalnie udekorowane. Wszyscy uczniowie, w obecności pocztu sztandarowego szkoły, odśpiewali hymn państwowy. Następnie krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy 6a, przedstawiając krótką historię losów Państwa Polskiego w drodze do niepodległości. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała również uczennica klasy trzeciej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
W środę, 15 listopada 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt.: "Mały Patriota".
NAGRODZENI:
I miejsce:
Joanna Pietraszek kl. IV a
II miejsce ex aequo:
Łucja Kuran kl. II b
Małgorzata Milczarska kl. III a
III miejsce ex aequo:
Przemysław Ciećkiewicz kl. II b
Ewa Laguska kl. I b
WYRÓŻNIENIA:
Jan Kacprzak II a
Michał Kopaczyński II b
Marek Krasowski II a
Emilia Węgrzyn III a
Jerzy Wiśniewski II b
Łukasz Zatyka II a
Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym pracę szkoły w I semestrze, który odbędzie się w styczniu 2024r.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji rodzicielskich oferowanych w programie Akademia Rodziców Nastolatka - wyzwania i możliwości.
Konsultacje rodzicielskie są to indywidualne spotkania rodzica, podczas których można omówić swoje trudności czy wyzwania związane z życiem z nastolatkiem.
Konsultacje są prowadzone przez doświadczonych psychologów, psychoterapeutów oraz pedagogów.
Takie spotkania mogę odbyć się w formie on-line lub na żywo w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia "Niebieska linia" przy ul. Jaktorowskiej 4.
TYDZIEŃ DYSLEKSJI I LOGOPEDII W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 313 W DNIACH 23 – 27 X 2023 r.
1. Portrety sławnych dyslektyków – wystawa w szkolnej szatni.
2. Żeby kurka nie bazgrała – konkurs pięknego pisania dla uczniów kl. III - IV.
3. Ilustracja do wybranej baśni H. Ch. Andersena-sławnego dyslektyka - konkurs plastyczny dla uczniówkl. I - II.
4. Łamańce językowe - słowne zmagania z trudnymi słowami i zdaniami występującymi w naszym języku polskim- chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele.
5. Śmieszne minki dla chłopca i dziewczynki - gimnastyka buzi i języka na wesoło, czyli zabawy oddechowe i artykulacyjne dla najmłodszych uczniów.
6. Ortografia nie jest taka trudna - ortograficzne łamigłówki, labirynty, rebusy i zagadki dla odważnychi chętnych uczniów kl. V i kl. VI.
7. Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością – codzienne spotkania z książką w klasach I-VIII – czytanie wybranych fragmentów powieści, baśni oraz wierszy przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz chętnych rodziców i uczniów.
8. Co było dalej…? – konkurs wyobraźni językoweji twórczych kompetencji literackich dla chętnych uczniów klas VII – VIII.
9. Interesuje mnie to… - konsultacje dla zainteresowanych rodziców dzieci z dysleksją i wadami wymowy - rozmowy indywidualne ze szkolnymi specjalistami (logopedą, terapeutą pedagogicznym).
10. Rozmowy wszystkich zainteresowanych nauczycieli klas I - VIII ze szkolnym terapeutą pedagogicznym i logopedą – omówienie indywidualnych spraw, instruktaże ćwiczeń, propozycje zadań terapeutycznych, prezentacja najnowszej literatury.
Zapraszamy do udziału!
organizatorki tygodnia:
Joanna Brodnicka, Małgorzata Hryniewicz-Czarnecka, Grażyna Boroń, Laura Walburg, Jolanta Puk
Zachęcamy uczniów klas I-IV do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim
"Mały Patriota"
organizowanym w naszej szkole.
Konkurs odbędzie się 15 listopada o godzinie 8.00 w szkolnej czytelni. Zgłoszenia ucznia do konkursu dokonują rodzice poprzez wiadomość w dzienniku Librus (imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł i autor utworu, który będzie recytowany). Zgłoszenia przyjmują: p. Marta Karczewska i p. Anna Pożarycka do 31 października.
Szczegóły w regulaminie konkursu:https://tiny.pl/cj3xj
Zapraszamy!
Marta Karczewska i Anna Pożarycka
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Uczniowie klas 1-3:
I miejsce: Małgorzata Milczarska kl. 3a
II miejsce: Franciszek Jałoszyński kl. 2b
III miejsce: Yana Bohdan kl. 3a
wyróżnienia: Nadia Kobus 3a i Antonina Zapała 3a
Uczniowie klas 4-8:
I miejsce: Joanna Pietraszek 4a
II miejsce: Anastazja Gumeniuk 8a
III miejsce: Hanna Kacprzak 6a
wyróżnienie: Wiktoria Witek 4a
Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie!
Opiekunowie SU
Szanowni rodzice,
Stowarzyszenie "Bliżej Dziecka" zaprasza do skorzystania z BEZPŁATNEJ oferty wsparcia (w wersji stacjonarnej lub online). Oferta jest skierowana do uczniów klas IV-VIII, którzy doświadczają w szkole przemocy rówieśniczej.
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada w miesiącu październiku, zorganizowano w naszej szkole wystawę zdjęć pupili. Celem akcji było ukazanie dzieciom, że posiadanie zwierzątka daje wiele radości, może stać się niekiedy olbrzymią i pożyteczną pasją. Na zdjęciach można podziwiać zarówno psy, koty, świnki morskie a także małe myszki.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji i przygotowanie zdjęć Waszych pupili.
Wystawę przygotowały p.Ilona Łuczak i p.Jolanta Kostrzewa.
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w
Dzielnicowym Konkursie Patriotycznym "Wielcy Polacy" -
edycja plastyczno-literacka.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, każdy uczestnik wykonuje jedną pracę (plastyczną lub literacką) na temat sylwetki wybitnego Polaka (dawnego bądź współczesnego): naukowca, pisarza, odkrywcy, sportowca, artysty, władcy itp.)
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz 4 załącznikami (załącznik 1 Karta zgłoszenia/oświadczenie; załącznik 2 Metryczka pracy; załącznik 3 Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych rodziców/opiekunów prawnych oraz uczestników konkursu; załącznik 4 Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych szkolnego opiekuna artystycznego).
Powered by aSc EduPage