Poczta walentynkowa 2025
Relacja ze szkolnego przedstawienia: "Opowieść wigilijna"
Opowieść wigilijna_12.12.2024-1.mov
Szkolne Koło Teatralne przedstawia…
„Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów SP 313
W grudniowy wieczór forum naszej szkoły zmieniło się w magiczny świat Charlesa Dickensa, dzięki niezwykłemu przedstawieniu "Opowieść wigilijna". Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego przypomnieli nam historię przemiany Ebenezera Scrooge’a, zgorzkniałego skąpca, który odkrywa prawdziwe znaczenie świąt Bożego Narodzenia.
Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniałą grę aktorską młodych talentów. W rolę Scrooge’a wcieliła się Alicja z klasy 7a, która z wyjątkowym zaangażowaniem oddała złożoność tej postaci. Wspólnie z nią wystąpili: Nina (5a) jako Duch Przeszłych Świąt, Tosia (4a) jako Duch Obecnych Świąt oraz Blanka (6b), która zagrała Ducha Przyszłych Świąt, a także: Joasia (5a) jako Duch Marleya, Małgosia (4a) jako Bob Cratchit, Natalka (4a) jako mały Tim, Weronika (4a) jako Fred, oraz: Hania (kl. 7), Jan (kl. 6a), Hania (4a), Emilka (3b), Michał (3b), Małgosia (7a), Hania, Marcelina i Ania (4a), Olga (2b), Eva (2b), Eva (5a), Nikola i Lena (6b), Józefina (6b), Nadia i Karolina (4a), Olga (5a), Maksym (4b). Każdy z aktorów wniósł do swojej roli niepowtarzalny charakter, co sprawiło, że widzowie zostali całkowicie pochłonięci przez fabułę.
Na szczególne uznanie zasługuje także zespół odpowiedzialny za scenografię i kostiumy. Starannie dobrane rekwizyty oraz szczegółowe stroje sprawiły, że widzowie mogli poczuć atmosferę świąt z dawnych lat. Tu szczególne podziękowania dla p. Joanny Milczarskiej, która wykonała dekoracje.
Nie można zapomnieć o oprawie dźwiękowej, która dopełniła całości widowiska, a efekty specjalne, takie jak mgła i światła (Mikołaj kl. 8b), dodały tajemniczości i sprawiły, że duchy wydawały się niemalże realne.
"Opowieść wigilijna" skłoniła wielu z nas do zastanowienia się nad własnym podejściem do życia i wartościami, jakie niesie ze sobą czas świąt. Przedstawienie było nie tylko świetną rozrywką, lecz także cenną lekcją, przypominającą o znaczeniu empatii i dobroci.
Podziękowania
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego wydarzenia. Ich zaangażowanie i pasja były kluczowe dla sukcesu przedstawienia. Szczególnie dziękujemy państwu: Joannie i Marcinowi Milczarskim (dekoracje i oprawa muzyczna), a także wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne szkolne wydarzenia teatralne, które, mamy nadzieję, przyniosą równie wiele emocji i wzruszeń.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego przedstawienia. Za wykonanie i edycję zdjęć dziękujemy p. Karolowi Zapale.
27
Rekrutacja 2025/2026
Wycieczka 4B do Pałacu Prezydenckiego
20 stycznia 2025 r. uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią zwiedzali wnętrza Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Uczniowie poznali historię budynku i jego wczesniejsze funkcje. Dowiedzieli się również jakie wydarzenia odbywają sie w Pałacu. Mogli zobaczyć najwyższe odznaczenia, jakie można otrzymać w Polsce: Order Orła Białego oraz Order Odrodzenia Polski. Widzieli również oryginalny okrągły stół przy ktorym odbywały się porozumienia z 1989 roku. Po wizycie w Pałacu udali się na spacer do Ogrodu Saskiego.
MĄDRE POMAGANIE
Podczas konferencji MKO oraz WCIES, w której uczestniczyli wolontariusze klas 7 i 8 była mowa nie tylko o wolontariacie ale również o tym, jaką wartością samą w sobie jest pomaganie drugiemu człowiekowi. Pani Wioletta Krzyżanowska Mazowiecka Kurator Oświaty zamieściła nasze zdjęcie na swoim profilu na Facebooku. Zachęcamy do obejrzenia 🙂
„Szkolne Talenty 2025” – Przegląd Umiejętności i Pasji Uczniów
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w przeglądzie talentów „Szkolne Talenty 2025”, który odbędzie się 21 marca 2025 r. - pierwszego Dnia Wiosny na forum naszej szkoły. To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności i pasje przed rówieśnikami, rodzicami oraz nauczycielami!
Konkurs ma na celu promowanie kreatywności, rozwijanie pasji oraz budowanie pewności siebie wśród uczniów.
Oferta szczepień HPV
Warsztaty dla rodziców Nie!Zależni
Szanowni Rodzice,
Podajemy link do strony, gdzie można kierować się, po więcej informacji o projekcie https://niewidacpomnie.org/psychoedukacja-rozpoznawanie-i-przeciwdzialanie-skutkom-uzaleznien/
UWAGA!
Podane są terminy dla każdego tematu, aby każdy mógł wybrać dla siebie dogodną datę. Oznacza to, że temat jest omawiany w tym samym zakresie w różnych terminach- nie jest to kontynuacja!
WAŻNE! Rodzice muszą zapisać się poprzez link: https://forms.office.com/e/McEuscwR6Z aby otrzymać dostęp do warsztatu.
Zaproszenie na Wieczorek poetycki
Akcja społeczna na okres ferii zimowych "Kręci mnie bezpieczeństwo nas stoku"
SP 313 w projekcie edukacyjnym Urzędu m. st. Warszawy
Nasza szkoła nie marnuje!
Wspólnie z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu Szkoła nie marnuje, w który aktywnie zaangażowana jest klasa 6a, pełniąca rolę ambasadora zmiany.Działania w ramach projektu koordynowane są przez panią Elżbietę Futymę-Mazur przy wsparciu edukatorki z UM m.st. Warszawy, pani Agaty Wajszczak.
Celem projektu jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej w ograniczanie marnowania żywności oraz kształtowanie szacunku do jedzenia i osób, które je produkują.
Już za nami pierwsze spotkanie uczennic i uczniów z edukatorką, podczas którego analizowaliśmy, ile żywności nadającej się do spożycia trafia do koszy na odpady. Planujemy również diagnozę marnowania żywności w szkolnej stołówce, zwłaszcza drugich dań, które często pozostają na talerzach.
Kolejnym krokiem będzie spotkanie "okrągłego stołu", na które chcemy zaprosić przedstawicieli dyrekcji, nauczycieli, przedstawicieli członków rady rodziców, samorządu uczniowskiego oraz osób odpowiedzialnych za organizację żywienia w szkole. Celem spotkania jest nie tylko zapoznanie z diagnozą marnowania żywności w naszej szkole, ale też wspólne generowanie pomysłów na ograniczenie skali marnotrawstwa żywności w szkolnych stołówkach i koszach na odpady. Każdy pomysł i głos w tej sprawie może przyczynić się do znaczących zmian, które pomogą nam skutecznie ograniczyć marnowanie żywności w naszej szkole.
Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz cały personel zajmujący się żywieniem w naszej szkole do aktywnego włączenia się w działania podejmowane w trakcie projektu, zwłaszcza aktywnego udziału w spotkaniu „okrągłego stołu”.
Misja „niemarnowanie” została rozpoczęta!
Dołączcie do nas w tej ważnej inicjatywie!
Archiwum Aktualności