• Mikołajki i Spotkanie Świąteczne w klasie 5a

• Uczniowie z klasy 5a świętowali 6 grudnia Mikołajki. W kolejnym tygodniu odbyło się Spotkanie Świąteczno-Wigilijne. Prezenty i słodkie przekąski zostały okraszone fantastycznym quizem świątecznym przygotowanym przez Janka F. Wszyscy mogli wykazać się znajomością filmu "Kevin sam w domu" oraz na kahoocie znajomością filmu "Kevin w Nowym Jorku". Wspólne śpiewy, zabawa i słodkości sprawiły, że to były niezapomniane chwile. Zapraszamy do fotorelacji z tych wydarzeń.

• Zabawa Andrzejkowa

• Musical "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" Teatr Syrena

• W piątek 8 grudnia 2023 r. klasa 5a wybrała się na musical "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Spektakl stworzono na podstawie kultowego komiksu Janusza Christy. Przez 110 minut uczniowie mogli śledzić przygody bohaterów książki oraz podziwiać ... pokazy latania na miotle i kufrze :)

• Pierwsza pomoc przedmedyczna - warsztaty

• 8 grudnia 2023r uczniowie klas: 4A, 6A, 4B i 7B uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej dotyczących resustytacji krążeniowo-oddechowej, które poprowadził ratownik medyczny, pan Tomasz Mazur. Zajęcia miały formę teoretyczną, podczas której uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczną, podczas której wykonywali ćwiczenia na fantomie pod okiem ratownika.

• Sukcesy sportowe naszych uczniów

• W 9 edycji Wioślarskiego Tytana Warszawy szkołę 313 reprezentowało 28 uczniów (czterech chłopców i cztery dziewczynki). W konkursie drużynowym nasi uczniowie po zaciętej rywalizacji do ostatnich metrów walczyli o zwycięstwo. Zakończyli zawody na II miejscu z wynikiem 1897m. W rywalizacji indywidulanej kwalifikacje do wielkiego finału zdobyli:

Bartosz Kacprzak II miejsce 420m

Wiktor Bałabuch III miejsce 417m

Amelia Stawicka III miejsce 360m

Blanka Bruż V miejsce 337m.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesów i życzymy powodzenia w finale!

• Prace rysunkowe klasy 7a i 7b

• Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych uczniów klas siódmych, którzy wykonywali półportrety realistyczne znanych osób. Uczniowie musieli wykazać się dużymi umiejętnościami odwzorowania symetrii twarzy ludzkiej oraz zastosowania światłocienia dla uzyskania iluzji trójwymiarowości.

• Lekturowy zawrót głowy!

• Kreatywność jest obecnie w edukacji tak ważna jak umiejętność czytania i pisania i powinniśmy traktować je równorzędnie.

Ken Robinson (pedagog, mówca, pisarz)

Kreatywność naszych uczniów zdumiewa. Zapraszamy do obejrzenia prac młodych ludzi, którzy odkrywają lektury w nowy, ciekawy i czasami zaskakujący sposób. Od czwartej do ósmej klasy 😊