Wolontariusze z klas siódmych i ósmych w tym roku organizują projekt pt. "Z książką dookoła świata, czyli starsi czytaja młodszym" podczas którego codziennie przez pół godziny czytają książki dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Szkolne Koło Wolontariatu
Psychologiczne Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Od 3 października wznowiono działanie Psychologicznego Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, którego zadaniem jest doraźna konsultacja i pomoc psychologiczna.
Przy telefonach dyżurują psycholodzy, psychoterapeuci i pedagodzy z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.:
w poniedziałki w godz. 10.00-14.00 pod numerem 519 047 372 dyżurują specjaliści z Poradni Specjalistycznej Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii „MOP",
w środy w godz. 10.00-14.00 pod numerem 510 205 050 dyżurują specjaliści ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców",
w piątki w godz. 10.00-14.00 pod numerem 519 047 370 dyżurują specjaliści ze Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży ze Środowisk Zagrożonych Alkoholizmem „OPTA"
Od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-19.00 pod numerem 667 147 738 dyżurują specjaliści ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „TOP".
Możliwy jest również kontakt mailowy: mtz@mtz.waw.pl
Zachęcamy do korzystania!
https://edukacja.um.warszawa.pl/-/psychologiczne-centrum-wsparcia
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
„ŁADOWARKA” GRUPA KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH
„ŁADOWARKA”GRUPA KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH (dla dzieci klas 5 i 6-tych mierzących się z nieśmiałością).
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pedagodzy,
ruszamy z kolejną edycją bezpłatnego projektu dla uczniów - ŁADOWARKA.
Zajęcia skierowane są do dzieci mierzących się z nieśmiałością, mających trudne doświadczenia w kontaktach z rówieśnikami, sygnalizujących brak przyjaciół, osamotnienie, potrzebujących wsparcia w zakresie nawiązywania, budowania i utrzymywania relacji.
Razem z dziećmi przez 10 spotkań będziemy ładować akumulatory i WZMACNIAĆ KOMPETENCJE SPOŁECZNE i zdobywać MOC:
- MOC do nawiązywania znajomości,
- MOC do budowania relacji,
- MOC do bycia razem – w grupie rówieśniczej,
- MOC do lepszej komunikacji z innymi
- MOC do otwartości,
- MOC do lepszego zrozumienia własnych granic i ich ochrony,
- MOC do budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie,
- MOC do akceptacji siebie.Głównym celem grupy jest wzmacnianie kompetencji psychospołecznych dzieci.
Grupa będzie liczyła 8-10 osób.
Spotkania skierowane są dla uczniów, którzy:
- mają trudności w nawiązywaniu lub utrzymywaniu relacji rówieśniczych;
- posiadają trudne doświadczenia w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami w nowej/poprzedniej klasie,
- czują się samotni, chcą poznać rówieśników,
- potrzebują wsparcia przy rozwijaniu kompetencji społecznym (np. związanych z nawiązywaniem, budowaniem relacji, stawianiem granic rówieśnikom).
NASZE ZAJĘCIA NIE SĄ TRENINGIEM ZASTĘPOWANIA AGRESJI.
Projekt składa się z 10 spotkań 2-godzinnych dla stałej grupy uczestników. Dodatkowo oferujemy indywidualne wsparcie psychologiczne dla każdego uczestnika.
W ŁADOWARCE młodzież pod opieką wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, w atmosferze pełnej zrozumienia, empatii, szacunku i akceptacji, będzie nabywała/rozwijała ważne umiejętności społeczne bardzo przydatne w codziennym życiu m.in.: umiejętności nawiązywania relacji rówieśniczych, komunikacji bez przemocy, wyznaczania i obrony własnych granic, umiejętności asertywnego odmawiania, budowania i rozwijania poczucia własnej wartości, radzenia sobiez nieprzyjemnymi emocjami, jak i stresem.
Grupa dla młodzieży prowadzona jest w oparciu o autorski program umiejętności społecznych stworzony na bazie kilkunastoletnich doświadczeń Fundacji w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Zajęcia grupowe i indywidualne wsparcie w ramach projektu „ŁADOWARKA” prowadzone jest przez trenerki Fundacji MANZANA, dyplomowane psycholożki i pedagożki, certyfikowane trenerki umiejętności psychospołecznych. Zespół posiada długoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą m.in. w ramach autorskich programów „Klasa bez przemocy”, „Klasa mocy”, „Odkoduj przyjaźń”, „Bądź pomocny”, które Fundacja realizuje regularnie od 2008 r.
KIEDY: czwartki, godz. 15:00 – 17:00 (start: początek października)GDZIE: siedziba Fundacji Manzana, Przestrzeni dla rodziny; ul. Przy Bażantarni 11 lok. B2 (wejście od tyłu budynku od ulicy Borsuka; turkusowe ogrodzenie, środkowa furtka).
KOSZT: bezpłatnie.
Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji w ramach projektu "Klasa bez przemocy – program przeciwdziałania przemocy rówieśniczej".
REKRUTACJA: Na początek zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkania rekrutacyjne. Decyzja o udziale podejmowana jest przez trenerów prowadzących grupę w oparciu o spotkania rekrutacyjne.
W przypadku dużej ilości zgłoszeń, zastrzegamy sobie prawo przyjęcia do grupy osób najbardziej potrzebujących według oceny prowadzących.
Ważna jest systematyczność i udział we wszystkich spotkaniach, gdyż jest to związane z procesem grupowym - prosimy mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.
W przypadku pozytywnej decyzji: prosimy o wypełnienie i podpisanie deklaracji udziału w projekcie oraz przesłanie skanu na maila, a oryginału dostarczenie do Fundacji.
ZAPISY: kamila@manzana.org.plW zgłoszeniu prosimy o krótką informację:
- dlaczego uważają Państwo, że Młody Człowiek potrzebuje udziału w naszej grupie;
- czy Młody Człowiek posiada orzeczenia, opinie psychologiczne, opinie pedagogiczne lub diagnozy.
ORGANIZATOR: Manzana Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych (www.manzana.org.pl); Przestrzeń dla rodziny (https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/).
Konkurs wiedzy o piłce „Poznaj Polskę na sportowo”
Ministerstwo Edukacji i Nauki serdecznie zaprasza do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej - „Poznaj Polskę na sportowo”.
Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku od 6 do 19 lat.
Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.Konkurs składa się z trzech etapów:
Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzców zaprosimy do finałów wojewódzkich!
Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.
Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.
Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu. Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą przygotowane materiały historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego.
Zawody w indywidualnych biegach przełajowych na stokach Copa Cwila
- 1
19 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych na stokach Copa Cwila.
To się musi powieść Noc Bibliotek 2022
29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Wolontariusze z klasy 8b i 8c czytali na przerwach wiersze Marii Konopnickiej dla uczniów klas 1-3.
Każdy utwór otrzymał odpowiednią ilustrację wizualną, dzięki czemu odbiór poezji był przyjemniejszy nie tylko dla ucha, ale także dla oka najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Konkurs kuratoryjny matematyczny
Uwaga!
Już niedługo kolejny konkurs matematyczny!Tym razem piszemy konkurs kuratoryjny.
Termin: 25 października 2022 r. (wtorek) godz. 9.00;
Regulamin konkursu, program merytoryczny, oświadczenie zgody oraz przykładowe zadania z ubiegłych lat dostępne są na stronie https://konkursy.mscdn.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=464
Chęć udziału w konkursie zgłaszamy w Librusie do nauczyciela matematyki do 20 października 2022r.
Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego
Zapraszam uczniów klas 4-8 do udziału w Konkursie Kuratoryjnym z języka angielskiego.
Etap szkolny odbędzie się 20 października o godzinie 10.
Proszę zapoznac się z regulaminem konkursu na stronie https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-przedmiotowe-1/16769,Konkursy-przedmiotowe-jezyki-obce.html
Zgłoszenia proszę wysyłać przez Librusa. W tytule wiadomości należy wpisać Konkurs Kuratoryjny.
Konkursy polonistyczne ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz ,,Z ortografią na co dzień"
Zachęcam uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursach polonistycznych:
1) XXI Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień" (etap szkolny: 19 X 2022)
2) XIX Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Z ortografią na co dzień" (etap szkolny: 20 X 2022)
Oba konkursy organizuje Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS"
Więcej szczegółów na stronie internetowej:
Konkursy są płatne: opłata konkursowa za ucznia/uczennicę wynosi 10 zł (za jeden konkurs)
Chetne osoby powinny zgłosić się do mnie przez Librus do 30 września. (W zgłoszeniu proszę podać: imię, nazwisko i klasę oraz nazwę konkursu).
W razie pytań, wątpliwości - proszę o kontakt przez dziennik elektroniczny.Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.
Anna Pożarycka - nauczyciel języka polskiego
Kandydat do Młodzieżowej Rady dzielnicy Ursynów
Do czwartku 29 września uczniowie klas 7-8 mogą zgłaszać się do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów.
Zgłoszenia proszę kierować przez librusa do Marii Niegowskiej.
Zgodnie z przyjętą uchwałą nr V/30/2019 Rady Dzielnicy Ursynów z dnia 20 lutego 2019 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy oraz nadania jej Statutu, do Młodzieżowej Rady dzielnicy Ursynów (MRDU) mogą zgłaszać się uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w szkołach oraz szkół ponadpodstawowych.
Na podstawie §10 ust. 1 pkt 1 i 2 Statutu MRDU liczba radnych wybieranychw poszczególnych szkołach prowadzonych przez m.st. Warszawa i położonych na terenie dzielnicy Ursynów, uzależniona jest od typu i liczby uczniów danej szkoły:
1) w szkołach podstawowych:
a) do 1000 uczniów - 1 mandat;
b) od 1000 do 1500 uczniów – 2 mandaty;
c) powyżej 1500 uczniów – 3 mandaty.
2) w szkołach ponadpodstawowych, bez względu na liczbę uczniów – 2 mandaty.
Wybory Książek 2022
Drodzy Uczniowie,
zapraszamy do głosowania na książki, które mają być zakupione do biblioteki szkolnej.
Przy pokoju nauczycielskim stoi już charakterystyczne niebieskie pudełko do głosowania.
Można wpisywać autora, serie książkową lub tematykę książek, które was interesują.
Zapraszam do głosowania w dniach 22-29 września 2022 r.
Konkurs,,Na jagody" - stwórz ilustrację do utworu Marii Konopnickiej
W tym roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej.
„Nasza szkapa”, „Na jagody”, "Stefek Burczymucha" - to tylko niektóre z licznych utworów poetki i nowelistki, tłumaczki i krytyczki literackiej epoki pozytywizmu.
Jak zilustrowalibyście jej baśnie, wiersze lub inne utwory?
Weźcie udział w konkursie i stwórzcie pracę plastyczną ilustrującą wybrany utwór.
Konkurs jest zorganizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
Skierowany jest do uczniów warszawskich szkół i placówek edukacji pozaszkolnej w wieku od 6 do 20 lat.
- Praca plastyczna może być wykonana na papierze techniką rysunkową lub malarską (prace wykonane w technice suchej pasteli, rysunku kredką lub węglem powinny być zabezpieczone, np. fiksatywą).
- Nie przyjmujemy form przestrzennych.
- Prace plastyczne powinny być wykonane na papierze w formacie max. A3.
- Każdy uczestnik może zaprezentować tylko 1 pracę.
- Prace oddajemy do poniedziałku 14 listopada 2022 r. do biblioteki szkolnej wraz z wydrukowaną i podpisaną przez rodzica klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych ( https://nowolipki.edu.pl/konkurs-na-jagody/ )
Więcej informacji, regulamin, znajduje się na stronie organizatora: https://nowolipki.edu.pl/konkurs-na-jagody/
KURATORYJNY KONKURS BIOLOGICZNY
Kuratoryjny konkurs biologiczny, etap szkolny odbędzie się 27 października o godzinie 9:00.
Osoby zainteresowane zapraszam na zajęcia koła biologicznego. Sala nr 33, wtorki godzina 14.45.
REGULAMIN KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
OŚWIADCZENIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Archiwum Aktualności