• KONKURS PLASTYCZNY - NAUCZYCIEL OCZAMI DZIECI

• Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Samorząd Uczniowski

Nauczyciel oczami dzieci.

Zasady udziału w konkursie:

1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły (kl. I-VIII).

2. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną (technika dowolna płaska, format A4, kartka z bloku rysunkowego lub technicznego) przedstawiającą wybranego nauczyciela naszej szkoły.

3. Gotowy rysunek należy przynieść do 7 października.

4. Rysunek należy podpisać NA ODWROCIE: tytuł konkursu (Nauczyciele oczami dzieci, imię, nazwisko, klasa autora/autorki pracy oraz imię i nazwisko nauczyciela, którego przedstawia praca.

5. Prace przynosimy do opiekunów SU: p. Marii Niegowskiej, p. Iwony Góźdź lub p. Anny Pożaryckiej (Uczniowie klas I-III mogą przekazać pracę wychowawcy.)

6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 X.

7. Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na forum szkoły.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie w załączniku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Akcja - SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW#2

• Już po raz drugi SP 313 im. Polskich Odkrywców przystępuje do akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW.

Zapraszamy do zbierania "talenciaków", które wymienimy na sprzęt edukacyjny i sportowy.

Jak przekazać talenciaka dla naszej szkoły?

• „Siła naszych marzeń” - Wszystko, co jako rodzic musisz wiedzieć o depresji oraz kryzysach psychicznych dzieci i młodzieży

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z broszurą dotyczącą kryzysów psychicznych oraz zachowań depresyjnych u dzieci i młodzieży.

Cytując Panią terapeutkę Agnieszkę Pixie Frączek:"Przejawem depresji u nastolatków może być utrata dotychczasowych zainteresowań, problemy z koncentracją i obniżenie wyników w nauce, niechęć do uczestniczenia w lekcjach i życiu społecznym, przez co regularne chodzenie do szkoły staje się dla niego zdecydowanie większym wyzwaniem niż dla zdrowego nastolatka. Dziecko dotknięte depresją może być przytłoczone przez swoje otoczenie, przez co będzie chciało się izolować od innych ludzi i nie wykazywać chęci brania udziału we wspólnych aktywnościach."

W przypadku zauważenia trudności u naszych dzieci możemy korzystać z wizyt u sprawdzonych specjalistów, zaangażowanych w temat depresji u osób nastoletnich.

Młoda osoba z depresją może w sytuacji kryzysowej skorzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

Anna Gruber-Whybra

psycholog

Ewa Jurkowska-Sobczak

pedagogSnM_broszura.pdf

• OMDLENIA - przyczyny i zapobieganie

• Prezentujemy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

Ulotka została przygotowana w przystępnej dla młodych ludzi formie graficznej. Będzie szczególnie pomocna przy organizacji wydarzeń i uroczystości szkolnych z udziałem dzieci i młodzieży.

Prosimy o zapoznanie się z materiałami.