Rokrocznie uczniowie naszej szkoły, w ramach wolontariatu i podtrzymania tradycji wielkanocnych, tworzą palmę wielkanocną, która bierze udział w Ursynowskim Konkursie Palm.
W tym roku otrzymaliśmy III miejsce w kategorii DUŻYCH PALM !
Rokrocznie uczniowie naszej szkoły, w ramach wolontariatu i podtrzymania tradycji wielkanocnych, tworzą palmę wielkanocną, która bierze udział w Ursynowskim Konkursie Palm.
W tym roku otrzymaliśmy III miejsce w kategorii DUŻYCH PALM !
Dzień 30 marca obfitował w naszej szkole w niezwykłe wydarzenia! W niecodzienny sposób świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły.
W studio telewizyjnym, w które zamieniło się szkolne forum pojawili się niespodziewani goście! Na spotkanie z uczniami przybyli nasi patroni, czyli Polscy Odkrywcy: Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Henryk Arctowski oraz Stefan Drzewiecki. Prowadzący program redaktorzy dopytywali o ich pracę i odkrycia, dzieciństwo a także lata szkolne. Gorąca atmosfera spotkania udzieliła się publiczności, która nagrodziła odkrywców wielkimi brawami a po występie domagała się autografów. Były również naukowe newsy z ostatnich lat a uczniowie klas młodszych dodatkowo obejrzeli krótką przentację o historii nadania imienia naszej 313-tce.
Wielkie podziękowania dla uczniów klasy 7a i 8a, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego fantastycznego przedstawienia!
3 kwietnia 2023 r. uczniowie 8b i 5a odwiedzili odrestaurowany kompleks Fabryki Norblina. Mieli możliwość obejrzenia dawnych maszyn zakładowych - obecnie wyeksponowanych jako element wystroju.
Głównym celem wycieczki, była jednak multisensoryczna wystawa pt.: "Save The Planet - Ocalmy Planetę", która zabierała ich w porywającą podróż przez czas i przestrzeń w najodleglejsze zakątki globu z „zieloną” misją ratowania Ziemi. Ten unikalny projekt, łączący nowoczesne technologie i muzykę klasyczną zwraca uwagę̨ na problemy ekologiczne. Uczniowie mieli możliwość "zajrzenia" do wulkanów i na dno oceanów, podróżowania przez wszystkie kontynenty i oceany z ławicami kolorowych ryb, arktycznymi pingwinami, wielorybami, z kolorowym ptactwem, antylopami i gepardami... Zobaczyli niezwykłe ujęcia z kosmosu, materiały dokumentalne, przyrodnicze, ale też sugestywne animacje komputerowe.
26 marca 2023 r. odbył się turniej tańca sportowego grup taneczno-szkolnych. Miło nam poinformować, że
uczniowie naszej szkołi zajęli I miejsce w Turnieju Tańca PRO-DANCE w kategorii drużynowej.
Gratulujemy sukcesu!
Z dużą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali docenieni w Warszawskim Konkursie Plastyczno-Muzyczno-Informatycznym pt. "Karnawał zwierząt" organizowanym przez SP 96 im. Ireny Kosmowskiej.
W części plastycznej komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
w kategorii klas I - III:
I miejsce Małgorzata Milczarska SP 313
III miejsce Nadia Kobus SP 313
w kategorii klas IV-VIII:
II miejsce Marianna Łaniewska - Wołłk SP 313
III miejsce Natalia Plesiewicz SP 313
Wyróżnienia otrzymała:
Józefina Łaniewska Wołłk SP 313
Nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu będą wręczone na apelu podsumowującym II semestr w czerwcu 2023 r.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet.
W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
W poniedziałek 3 kwietnia 2023 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu na każdej przerwie będą czytać baśnie Andersena dla uczniów klas młodszych.
Zapraszamy do biblioteki !
W dniu dzisiejszym odbyła się sprzedaż ciast i ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów działających w Szkolnym Kole Wolontariatu. Zebrane fundusze przeznaczone są na wsparcie Hospicjum Onkologicznego im. św. Krzysztofa w Warszawie.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2a Małgorzata Milczarska otrzymała wyróżnienie w dzielnicowym etapie Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Komisja konkursowa oceniała: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy i ogólny wyraz artystyczny.
Na pamiątkowym zdjęciu uczennice reprezentujące naszą szkołę w etapie dzielnicowym:
od lewej: Małgorzata Milczarska kl. 2A, Joanna Pietraszek kl. 3A i Helena Stanecka kl. 1A
Gratulujemy sukcesu!
W poniedziałek 20 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Piknik Naukowy.
Uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez firmę Funiversity - "Wszystkie kolory tęczy", "Nie taki mokry lód", "3,2,1 ... (Re)akcja!"
W czasie zajęć koła matematycznego uczniowie klasy 1a pracowali z klockami Dienesa.
Na początku dzieci bawiły się klockami, poznając równocześnie ich właściwości, a następnie tworząc rytmy. Na kolejnym spotkaniu z wybranych przez siebie klocków układały różnorodne kompozycje, np. ludziki, pojazdy, budowle, zwierzęta, rośliny. Zajęcia miały na celu aktywizację wyobraźni dzieci, czego dowodem są wykonane prace.
Zapraszamy do obejrzenia pięknych kompozycji.
Dnia 8 marca w klasach 1a i 1b odbyły się zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej pt. „Spotkanie z nieznajomym”. Uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat niebezpiecznych sytuacji, gdy zaczepia nas ktoś obcy w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Dowiedzieli się jak radzić sobie w takiej chwili, gdzie szukać pomocy. Lekcje były też okazją do utrwalenia telefonów alarmowych.
Jak co roku 8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. W naszej szkole chłopcy również pamiętali o swoich koleżankach. W poszczególnych klasach odbyły się klasowe spotkania z tej okazji - nie zabrakło życzeń, prezentów i wspólnej zabawy.
To był bardzo miły dzień.
Uczennica 8C zajęła III miejsce w kraju !
Lena zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Odkryj lektury na... nowo!". Jej opowiadanie "Wędrówka Małego Księcia" zostało docenione przez jury. Lena zajęła 3 miejsce na podium.
Jak sama mówi: "Dla mnie to bardzo wiele znaczy, bo idąc tam myślałam, że nie mam szans, gdyż inne osoby też zrobiły wspaniałe pracę. Rywalizowałam z pracami przestrzennymi, filmami, makietami (wygrała sowa, która ruszała skrzydłami !). Mimo to, jednak pokazałam wartość mojej pracy literackiej i została ona doceniona przez jury. Pani z jury podeszła do mnie i powiedziała, że miała zaszczyt czytać moją pracę przy reszcie komisji i bardzo ją poruszyła i zdecydowanie chwyciła za serce. Na zdjęciu, gdzie jest Pani ubrana na czerwono właśnie mnie chwaliła. Mojemu tacie udało się uchwycić ten wspaniały moment!"
Serdecznie gratulujemy Lenie kolejnego wielkiego osiągnięcia :)
Powered by aSc EduPage