• Egzaminy klas VIII 23-24-25.05.2023 r.

• Egzamin Ósmoklasisty już za Wami!

Drodzy Ósmoklasiści,

Wasze prace egzaminacyjne zostaną sprawdzone przez egzaminatorów zewnętrznych, a wyniki przesłane do szkoły przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca 2023 r.

Tego samego dnia poznacie swoje wyniki.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty otrzymacie w szkole 6 lipca 2023 r.

Trzymamy za Was kciuki i czekamy na wyniki!

Pozdrawiam serdecznie,

Alicja Patalas

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 313

im. Polskich Odkrywców

• WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO "NIECH NIKT NIE BĘDZIE SAM"

• Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły znalazły się na podium w wojewódzkim konkursie literacko - plastycznym:

Aleksandra Malec, kl. 7a - III miejsce w kategorii plastycznej

Łucja San Sebastian, kl. 8a - III miejsce w kategorii literackiej (poezja)

Serdecznie gratulujemy!

• Kreatywne zabawy w świetlicy

• Budowanie z klocków pozwala na swobodną ekspresję dziecka, dlatego dzieci wybierają klocki, z których można stworzyć różne konstrukcje a nie tylko odtworzyć wymyśloną przez producenta budowlę. Takie kreatywne zabawy sprawiają dzieciakom ogromną radość oraz rozwijają umiejętność pracy w grupie.

Inwencja twórcza naszych dzieci jest niesamowita!

• Dzień Ziemi w klasie 1a

• W ramach obchodów Dnia Ziemi, w tygodniu poprzedzającym święto, uczniowie klasy 1a dużo czasu poświęcili na rozmowy o ekologii, oglądanie filmów edukacyjnych o zagrożeniach naszej planety oraz o tematyce promującej postawy ekologiczne.

Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan przyrody i podjęcie działań, które pozytywnie wpłyną na środowisko przyrodnicze.

Dzieci pracując  w grupach wykonały plakaty, które uświadamiają nam, że dobro naszej planety jest w naszych rękach. Powstały piękne i różnorodne prace.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Zdrowo i kolorowo! I z myślą o Ziemi na Dzień Ziemi.

• Zdrowo i kolorowo! Drugie śniadanie w takiej postaci prezentuje się fantastycznie, smakuje wybornie!

Dnia 25 kwietnia, oprócz apelu z okazji  Dnia Ziemi, proponowaliśmy również rozwiązania, które mają korzystny wpływ dla ekologii naszej planety. Ograniczenie spożycia mięsa, którego produkcja pochłania olbrzymie ilości wody przyczyni się do ochrony Ziemi i jej zasobów.

Pyszne, kolorowe, różnorodne i zdrowe kanapki z rzodkiewką, pomidorkami, suszonymi morelami, kiełkami, listkami sałaty i rukoli, posypane pestkami dyni i słonecznika……… brzmi dobrze, smakuje jeszcze lepiej 😊

Festiwal kanapek i wód smakowych na szkolnym forum cieszył się olbrzymią popularnością wśród uczniów. Poczęstunek pod opieką pani Elżbiety Futymy-Mazur przygotowały uczennice z klasy 8a: Paulinka, Hania, Łucja oraz z klasy 7a: Julka K. i Wiktoria. W trakcie degustacji czynnie pomagały Maja J. i Ida z klasy 8b.

To była prawdziwa uczta!

Dziękujemy 😊

• Dzień Ziemi

• Dnia 25 kwietnia  świętowaliśmy Dzień Ziemi. Obchodzi się to święto na całym świecie 22 kwietnia, w tym roku ten dzień wypadł w sobotę.

Na apelu zgromadziły się wszystkie klasy naszej szkoły. Forum zdominowały kolory niebieski i zielony symbolizujące Ziemię, planetę, którą wszyscy musimy chronić. Uczniowie obejrzeli wspaniałą prezentację przygotowaną przez panią Elżbietę Futymę-Mazur a którą profesjonalnie poprowadziły Alicja z klasy 5 oraz Marianka Ł-W. i Marianka K. z klasy 7b.

Prezentacja uświadomiła wszystkim jakie bogactwa kryje Ziemia, jaką wielką bioróżnorodność przedstawia ale jednocześnie jakie zagrożenia we współczesnym świecie mogą łatwo zakłócić jej równowagę. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia święta Dnia Ziemi, obejrzeli również krótki film ukazujący piękno i kruchość Ziemi z kosmosu.

Nad sprawnym przebiegiem prezentacji czuwał od strony technicznej Kuba z klasy 8a.

Na zakończeniu apelu pani Maria Niegowska przypomniała o zasadach bezpieczeństwa i porządku obowiązujących w szkole oraz opowiedziała o akacjach szkolnego wolontariatu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

• Z geografią i techniką pod rękę! Ciekawe projekty w klasie 6a.

• Z geografią i techniką pod rękę!

W klasie 6a wiele się dzieje – chłopcy na lekcjach techniki skonstruowali ciekawe i pouczające projekty. Jedna grupa przygotowała grę geograficzna Państwa-Flagi, druga Państwa- Stolice.

Prawidłowe dopasowanie nazw gwarantuje zaświeceniem żaróweczki! Przetestowane w pracowni geograficznej gry działały bez zarzutu 😊

Brawo dla Mikołaja, Pawła, Andrzeja, Karola (Państwa-Stolice)  a także dla Igora, Maćka i Czarka (Państwa-Flagi), którym pomagał drugi Maciek.

Gratulujemy pomysłowości oraz wykorzystania wiedzy geograficznej w technicznych pracach!