Aktualności
Szczepienia HPV - Ważne
Lato w mieście
Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 30 czerwca – 29 sierpnia 2025 r.
Już od 19 maja 2025 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.
Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2025 adresowana jest do uczniów warszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie (status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2025, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 19 maja 2025 r. od godziny 16:00 i potrwają do 1 czerwca 2025 r. do godziny 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
Rodzice/opiekunowie prawni rejestrują w systemie dziecko za pomocą jego numeru pesel, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Lato w Mieście” 2025 zostanie opublikowana w systemie 3 czerwca 2025 r. o godzinie 16:00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 4 czerwca 2025 r. od godziny 8:00 do 17 czerwca 2025 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.
Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Zapraszamy!
Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon”
Drodzy Rodzice, Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu www.gigathon.pl – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Jak zapisać dziecko?
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie: 👉 https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Najważniejsze informacje o konkursie:
Dla kogo?
Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!
Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).
Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Egzaminy klas ósmych
Uroczystość z okazji Święta 3 Maja
Z okazji Święta 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel - inscenizacja związana z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja 1791r. Zapraszamy do obejrzenia fotorelcji z tego wydarzenia.
47
Warsztaty muzyczne i wiosenny spacer klasy 6a
W kwietniu klasa 6a wybrała się na wycieczkę do Królewskiego Teatru w Starej Oranżerii w Łazienkach na warsztaty muzyczne "Pokazujemy ciszę. Gdy śpiewamy chórem". Po zajęciach, w których uczestniczyli śpiewacy Polskiej Opery Królewskiej uczniowie spacerowali po parku, zwiedzili Pałac na Wodzie a na koniec bawili się na nowym placu zabaw. Muzyka Mozarta, Pucciniego i Moniuszki, spacer, piękna pogoda i wiosenna przyroda sprawiła, że wycieczka pozostawiła niezapomnanie wrażenia.
8
Warsztaty kulinarne klasy 6a
Klasa 6a w tym roku szkolnym brała udział w projekcie Myślę / nie marnuję - Szkoła nie marnuje realizowanym wpólnie z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Klasa 6a pełniła rolę ambasadora zmiany a celem projektu było zaangażowanie całej społeczności szkolnej w ograniczanie marnowania żywności oraz kształtowanie szacunku do jedzenia i osób, które je produkują.
Po spotkaniach teoretycznych analizującyh poziom marnowania żywności w szkole przyszła kolej na warsztaty kulinarne, na których uczniowie samodzielnie przygotowali smaczne i zdrowe przekąski zjedzone w ramach drugiego śniadania.
Zapraszmy do galerii zdjęć.
7
Wycieczka klasy 2B śladami króla Jana III Sobieskiego do Pałacu w Wilanowie
- 7
Wiosenny Pokaz Mody - Geometria w modzie
16 kwietnia odbył się w naszej szkole doroczny Wiosenny Pokaz Mody, tym razem inspirowany Geometrią.
Pomysłowe, kolorowe, zabawne i oryginalne stroje przygotowane przez uczniów z klas 1-6 prezentowały się wspanale na wybiegu. W pokazie udział wzieli: Ania kl. 1a, Olga kl. 2b, Nadia i Tosia z kl. 4a, Lisa, Gabrysia i Anielka z kl. 4b, Joasia i Olga z kl. 5a, Gabrysia, Inka oraz Blanka z Arturem z kl. 6b. Imprezę prowadzili Robert i Lena z kl. 4b.
Zapraszamy do galerii zdjęć!
51
Zawody sportowe dla klas 1-3
14 kwietnia odbyły sie w naszej szkole Szkolne Zawody Sportowe dla klas 1-3.
Zawody dla każdej klasy składały się z dwóch części: Kreatywnej przygotowanej przez wychowawców oraz Sportowej przygotowanej przez nauczyciela wf - był to Sprawnościowy Tor Przeszkód oraz Turniej Piłki Nożnej.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w rozgrywki oraz kibicowanie zawodnikom swoich klas. Starsi uczniowie sędziowali mecze piłki nożnej oraz pomagali w organizacji i dopingowali swoich młodszych kolegów.
Piękna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji; śmiech, zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz radość towarzyszyła temu wspaniałemu wydarzeniu.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
39
Życzenia świąteczne
Szkolne Wybory Książek 15-30 kwietnia 2025
Od piasków Sahary do Krainy Czarów, czyli twórcze projekty naszych uczniów
W naszej szkole uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc wyjątkowe projekty edukacyjne. W ramach zajęć języka polskiego, uczniowie klasy 4a i 6b przygotowali pudełka lekturowe oraz lapbooki, które pozwoliły na twórcze podejście do omawianych lektur.
Pudełka lekturowe to projekty, w których nasi czwartoklasiści umieszczali różnorodne materiały związane z powieścią „Alicja w Krainie Czarów”. Mogły to być ilustracje, cytaty, opisy postaci, a także przedmioty (znalezione lub własnoręcznie wykonane) symbolizujące kluczowe elementy fabuły. Dzięki temu dzieci miały możliwość głębszego zrozumienia treści lektury oraz rozwijania umiejętności analitycznych i artystycznych. Podczas lekcji ćwiczyliśmy także autoprezentację.
Lapbooki, czyli interaktywne teczki, w których uczniowie gromadzą informacje na temat omawianych książek. Tym razem klasa 6B wzięła na tapet powieść „W pustyni i w puszczy”. W pracach uczniów znajdują się różnorodne elementy, takie jak kieszonki, zakładki, mapy i notatki, które pomagają w usystematyzowaniu wiedzy i ułatwiają zapamiętywanie najważniejszych informacji z utworu Sienkiewicza.
Tworzenie lapbooków to doskonała okazja do rozwijania umiejętności organizacyjnych. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy z zaangażowaniem i pasją podeszli do realizacji tych projektów. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy.15
Wiosenny Pokaz Mody 2025
Wiosenny Pokaz Mody już 16 kwietnia 2025!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym pokazie mody, tradycyjnie organizowanym na wiosnę w naszej szkole!
W tym roku temat przewodni to:
GEOMETRIA W MODZIEZgłoszenia (obowiązkowo przez dziennik elektroniczny librus) wysyłane do opiekunów samorządu lub wychowawców przyjmujemy do 2 kwietnia.
REGULAMIN KONKURSU:Szkolny konkurs WIOSENNY POKAZ MODY rok szkolny 2024/2025
pt. „Geometria w modzie”Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski pod opieką Anny Pożaryckiej, Marii Niegowskiej, Iwony Góźdź, Ilony Łuczak, które zasiadają w jury konkursu.
Cele konkursu:
- integrowanie społeczności szkolnej;
- rozwijanie wrażliwości i uważności uczniów;
- pobudzanie uczniowskiej kreatywności.Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs polega na przygotowaniu stroju z wykorzystaniem motywu przewodniego i zaprezentowanie go na forum w czasie Szkolnego Wiosennego Pokazu Mody.
2. Konkurs jest skierowany do uczniów z klas 1-8 Szkoły Podstawowej nr 313.
3. Jeden uczestnik może zaprezentować i zgłosić do konkursu jeden strój inspirowany tematem przewodnim, do stroju można dołączyć pasujące nakrycie głowy.
4. Każdy uczestnik powinien przygotować krótki tekst dotyczący prezentowanego stroju zawierający informację o inspiracji do przygotowanej kreacji.
5. Zgłoszenia do konkursu można zgłaszać do opiekunów SU lub wychowawców w terminie do 2 kwietnia br.Postanowienia końcowe:
1) Wyniki zostaną ogłoszone 25 kwietnia w dzienniku Librus (Ogłoszenia) oraz na stronie internetowej Szkoły.
2) Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8. W każdej kategorii zostanie wyłonione I, II i III miejsce (oraz ewentualnie wyróżnienia).
3) Nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymają dyplomy oraz nagrody ufundowane przez RR.
4) Prace będą oceniane przez jury według następujących kryteriów: ▪ zgodność z tematem konkursu; ▪ pomysłowość i kreatywność; ▪ estetyka.
5) Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.
6) Zdjęcia osób w strojach konkursowych zostaną wyeksponowane na wystawie na szkolnym korytarzu oraz zaprezentowane na stronie szkoły w relacji z wydarzenia.
7) Wręczenie nagród nastąpi na apelu na koniec roku szkolnego 24/25.
8) Zgłoszenie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na warunki niniejszego regulaminu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!
opiekunowie SU
Zaproszenie na konferencję
Szanowni Państwo,
Na prośbę p. Michała Kopiczyńskiego Dyrektora Przedszkola Specjalnego nr 213 przekazuje zaproszenie na objętą patronatem p. Roberta Kempy Burmistrza Dzielnicy Ursynów konferencję dotyczaca tematu autyzmu w związku z obchodzonym na całym świecie w dniu 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu oraz prosimy o przekazanie informacji o nim rodzicom uczniów. Konferencja odbędzie się 29.04.2025 r. w UCK ,,Alternatywy”.
Szanowni Państwo,
Na prośbę p. Michała Kopiczyńskiego Dyrektora Przedszkola Specjalnego nr 213 przekazuje zaproszenie na objętą patronatem p. Roberta Kempy Burmistrza Dzielnicy Ursynów konferencję dot. tematu autyzmu w związku z obchodzonym na całym świecie w dniu 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu oraz prosimy o przekazanie informacji o nim rodzicom uczniów. Konferencja odbędzie się 29.04.2025 r. w UCK ,,Alternatywy”.
Archiwum Aktualności