• WIELKANOCNA PALMA 2024 - rozstrzygnięcie konkursu

          • Uczniowie naszej szkoły rokrocznie, w ramach podtrzymania tradycji wielkanocnych, tworzą palmę wielkanocną, która bierze udział w Ursynowskim Konkursie Palm organizowanym przez parafię Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to ważne wydarzenie angażujące dzieci i młodzież ze szkół ursynowskich, ponieważ ideą konkursu jest kultywowanie polskiej tradycji związanej z kulturą i historią naszej Ojczyzny.
            24 marca 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie 30. edycji Ursynowskiego Konkursu Palm Wielkanocnych. Jury konkursu oceniało palmy w trzech kategoriach: palma mała, średnia i duża. Wszystkie palmy prezentowały wysoki poziom artystyczny i zostały wykonane z wielką pomysłowością.


            II miejsce w kategorii DUŻYCH PALM  przyznano palmie z motywem przewodnim: KWIATY POLSKIE wykonanej w naszej szkole.

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i wykonanie plamy: nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz naszym uczniom, a szczególnie Joannie Pietraszek z kl. 4a oraz Antoninie Zapała z kl. 3a.

            Wyróżnienie w kategorii MAŁA PALMA otrzymał uczeń naszej szkoły Mikołaj Brzeziński z kl.1a, który indywidualnie wykonał palmę.

            Wszystkim gratulujemy osiągnięć i zapraszamy do kolejnej edycji Konkursu już za rok!

          • Klasa 5a na ściance wspinaczkowej Camp4.

          • Dnia 19 marca klasa 5a wybrała się na sportowe zajęcia na ściankę wspinaczkową Camp 4.

            Po szkoleniu, założeniu uprzęży i dobraniu kasków rozpoczęła się znakomita zabawa na FunWall, ściance z liną z automatami a następnie w sektorze boulderowym. Wszystko pod okiem dwóch doświadczonych, profesjonalnych trenerów. Sportowe szaleństwo trwało 1,5 godziny i  wymagało dużej kondycji uczestników.

            Wyjście bardzo się podobało, zapraszamy do objerzenia fotorelacji.

             

          • Kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum.

          • Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wykonali przepiękne kartki świąteczne dla  Klary, Borysa i Wiktora - podopiecznych Hospicjum Promyczek.

            Serdeczne podziękowania za waszą wrażliwość, wielkie serce i poświęcony czas.

             

          • Projekt "Myślę - nie marnuję" przygotowany przez klasę 6a.

          • 18 marca odbył się apel związany z projektem „Myślę – nie marnuję”.

            Uczniowie dowiedzieli się ile żywności marnuje się każdego roku w Unii Europejskiej i na świecie oraz jakie są skutki marnotrawstwa jedzenia. Pojawiło się również kilka wskazówek w jaki sposób można ograniczyć marnowanie produktów spożywczych.

            Na koniec ogłoszono konkurs na:

            plakat - nie marnuj żywności,

            znak zakazu - nie marnuj żywności,

            hasło promujące niemarnowanie jedzenia.

             

             

          • Sukces naszych uczniów na Turnieju Tańca Sportowego

          • 04.II.2024 r. uczniowie naszej szkoły na festiwalu tańca Mat Dance 2024 r otrzymali Mały Puchar.

            17.III.2024 r. na turnieju tańca Pro Dance 2024 nasi uczniowie zajęli 1 MIEJSCE pokonując aż 11 drużyn!

            Gratulacje dla młodych tancerzy i trenera pana Łukasz Pakuła /Lucky Dance/ !

          • Wyniki konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

          • Z przyjemnością informujemy, że podczas dzielnicowych przesłuchań konkursu "Warszawska Syrenka" uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Jury postanowiło szczególnie wyróżnić występ:

            - Julii Spik z kl. 8a (nagroda)

            - Alicji Zmarzłowskiej z kl. 6a (wyróżnienie)

            - Heleny Staneckiej z kl. 2a (wyróżnienie)

            Gratulujemy!

            Uroczysta gala i wręczenie nagród odbędą się w sobotę, 16 marca, o 17.30 w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14. Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników konkursu. Osoby nagrodzone będą prezentować swoje utwory podczas gali. Podsumowaniem gali będzie także spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Jumaja.

          • Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego

          • W najbliższą sobotę rusza Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego - akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Od 16 do 23 marca w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzież. Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.

            Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

            • Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem
            • Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży
            • Depresja i lęk
            • Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole.
            • Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia.
            • Wczesne rozpoznawanie i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

            Pełny harmonogram wydarzeń Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego znajdziecie Państwo pod linkiem:  https://zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczneulotka_WTZP_05.pdf

            ulotka_WTZP_05(1).pdf

            wtzp_plakat_A3(2).pdf

          • Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" - wyniki

          • Istotą konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

            W dniach 12-13.III.2024 r. odbyły sie przesłychania II etapu konkursu w których wzięli uczniowie klas 1-3 i 4-8. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z nastepujących klas:

            Wojciech Werner 1A, Helena Stanecka 2A, Małgorzata Milczarska 3A, Joanna Pietraszek 4a, Oleksandr Mamchur 5B, Hanna Kacprzak 6A, Alicja Zmarzłowska 6A, Julia Spik 8A.

            Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za przejście do dalszych etapów!

          • Wieczorek filmowy klasy 5a

          • Uczniowie klasy 5a spędzili piątkowy wieczór w nietypowy sposób, bo w szkole. 

            Jednak zamiast siedzieć w ławkach leżeli wygodnie na materacach, pufach i poduszkach, jedli popcorn i pizzę a całę towarzystwo zabawiał swoimi żarcikami Jaś Fasola. Ponadto, chłopcy obdarowali dziewczynki drobnymi upominkami z okazji Dnia Kobiet. Na koniec energii wszystkim dodało krótkie karaoke z you tube.

            Wieczorek filmowy udał się znakomicie! Zapraszmy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

          • Spotkanie z pisarzem Przemysławem Jakóbczykiem

          • W piątek 8 marca 2024 r. odbyło się spotkanie z pisarzem - panem Przemysławem Jakóbczykiem. Książki, których jestem autorem, opisują przygody nastolatki Zuzy na 3 kontynentach i zawierają szereg przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa dzieci oraz podstaw survivalu.

            Podczas spotkania autorskiego pan Jakóbczyk przedstawił jak powstaje książka od A-Z, czyli od pomysłu do pojawienia się na półce. Uczniowie klas IV i V dowiedzieli się m. in.: ile czasu zabiera cały proces wydawniczy; kim są autor, redaktor, recenzent, korektor, grafik oraz redaktor; co to jest kod ISBN; czym jest  patronat medialny. Pisarz ujawniał też czym jest dla niego wena i czy pisanie uzależnia. Objaśnił też jak wygląda proces pisania książki - skąd bierze pomysły na pisanie; jaki jest związek między wiedzą merytoryczną (geografia, przyroda) a treścią książki. 

          • Spotkania klas 4a, 4b, 5a, 5b i 6a z harcerzami

          • W czwartek 7 marca 2024 r. naszą szkołę odwiedzili harcerze i harcerki z 1 Ursynowskiej Drużyny Harcerzy "Żagiew". Przedstawili historię ruchu, obszary w których pracują oraz korzyści, jakie daje bycie członkiem szczepu. Wszystkich uczniów zainteresowanych przystąpieniem do drużyny odsyłamy na stronę internetową:

            https://1udh.zhr.pl/

          • Europejski Dzień Logopedy 6 marca 2024 r.

          • Logopedia to nie nuda, bo z językiem czyni cuda.

            Język biega, podskakuje i literki odczytuje.

            Ćwiczenia buzi i języka to poważna gimnastyka.

            Logopeda ćwiczy z nami nad głoskami, wyrazami,

            żeby "r" wibrowało, aby "sz" zaszumiało.

            Byśmy piękną mowę mieli i wyraźnie mówić chcieli!

            Co sprawia, że ten zawód jest wyjątkowy?

            Każda praca ma w sobie cos specjalnego, każda kryje za sobą zarówno blaski jak i cienie, każda może wzbudzać w nas poczucie satysfakcji i dumy. Czy istnieją powody, dla których my, logopedzi, możemy śmiało powiedzieć, że nasza praca jest wyjątkowa i daje niezwykłe poczucie radości? Zdecydowanie TAK!

            Nie ma zawodu, który miałby same pozytywne strony. W każdej pracy minusy przeplatają się plusami. By móc pracowac w zawodzie logopedy, pownno się posiadać pewne cechy osobowośći takie jak: Empatia, odpowiedzialnośc, kreatywność, chęć rozwoju i pozytywne nastawienie.

            Prawdopodobnie dzięki tym zasobom umiemy przezwyciężać trudne momenty i podchodzić do naszej pracy z entuzjazmem i wiara w jej sens.

             

            Pozdrawiam,

            Małgorzata Hryniewicz-Czarnecka, logopeda SP 313 im. Polskich Odkrywców w Warszawie

            wraz z zespołem logopedów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 18 w Warszawie

          • Przedstawienie klasy 5a "Mikołaj Kopernik - w 551 rocznicę urodzin".

          • Dnia 1 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie teatralne przygotowane przez klasę 5a. Spektakl został wystawiony z okazji 551 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

            Uczniowie z 5a pokazali tego wielkiego Polaka w kilku scenach - obrazach z życia Kopernika jako lekarza, ekonomisty, i, oczywiście astronoma, twórcy teorii heliocentrycznej. Na scenie pojawiło się kilku Mikołajów, dwórki, biesiadnicy, planety układu słonecznego, narratorka z mamą. Mieliśmy również obsługę techniczną, wszyscy uczniowie z klasy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

            Spektakl obejrzały wszystkie klasy 1-8, aplauz i zasłużone oklaski to wielkie podziękowania dla całej fantastycznej klasy 5a!

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

          • Klasa 5B w Muzeum Powstania Warszawskiego

          • Historia nauczycielką życia - w myśl tej starożytnej maksymy wzięliśmy dziś udział w lekcji muzealnej zatytułowanej "Dzieci walczącej stolicy". Na zajęciach zapoznaliśmy się  się z losem dzieci w trakcie okupacji oraz Powstania Warszawskiego. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała o trudnej sytuacji najmłodszych w 1944 roku, a podczas spaceru po ekspozycji poznaliśmy także zadania, jakie mogli wykonywać najmłodsi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.