• Spotkania klas 4a, 4b, 5a, 5b i 6a z harcerzami

• W czwartek 7 marca 2024 r. naszą szkołę odwiedzili harcerze i harcerki z 1 Ursynowskiej Drużyny Harcerzy "Żagiew". Przedstawili historię ruchu, obszary w których pracują oraz korzyści, jakie daje bycie członkiem szczepu. Wszystkich uczniów zainteresowanych przystąpieniem do drużyny odsyłamy na stronę internetową:

• Europejski Dzień Logopedy 6 marca 2024 r.

• Logopedia to nie nuda, bo z językiem czyni cuda.

Język biega, podskakuje i literki odczytuje.

Ćwiczenia buzi i języka to poważna gimnastyka.

Logopeda ćwiczy z nami nad głoskami, wyrazami,

żeby "r" wibrowało, aby "sz" zaszumiało.

Byśmy piękną mowę mieli i wyraźnie mówić chcieli!

Co sprawia, że ten zawód jest wyjątkowy?

Każda praca ma w sobie cos specjalnego, każda kryje za sobą zarówno blaski jak i cienie, każda może wzbudzać w nas poczucie satysfakcji i dumy. Czy istnieją powody, dla których my, logopedzi, możemy śmiało powiedzieć, że nasza praca jest wyjątkowa i daje niezwykłe poczucie radości? Zdecydowanie TAK!

Nie ma zawodu, który miałby same pozytywne strony. W każdej pracy minusy przeplatają się plusami. By móc pracowac w zawodzie logopedy, pownno się posiadać pewne cechy osobowośći takie jak: Empatia, odpowiedzialnośc, kreatywność, chęć rozwoju i pozytywne nastawienie.

Prawdopodobnie dzięki tym zasobom umiemy przezwyciężać trudne momenty i podchodzić do naszej pracy z entuzjazmem i wiara w jej sens.

Pozdrawiam,

Małgorzata Hryniewicz-Czarnecka, logopeda SP 313 im. Polskich Odkrywców w Warszawie

wraz z zespołem logopedów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 18 w Warszawie

• Przedstawienie klasy 5a "Mikołaj Kopernik - w 551 rocznicę urodzin".

• Dnia 1 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie teatralne przygotowane przez klasę 5a. Spektakl został wystawiony z okazji 551 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Uczniowie z 5a pokazali tego wielkiego Polaka w kilku scenach - obrazach z życia Kopernika jako lekarza, ekonomisty, i, oczywiście astronoma, twórcy teorii heliocentrycznej. Na scenie pojawiło się kilku Mikołajów, dwórki, biesiadnicy, planety układu słonecznego, narratorka z mamą. Mieliśmy również obsługę techniczną, wszyscy uczniowie z klasy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Spektakl obejrzały wszystkie klasy 1-8, aplauz i zasłużone oklaski to wielkie podziękowania dla całej fantastycznej klasy 5a!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Klasa 5B w Muzeum Powstania Warszawskiego

• Historia nauczycielką życia - w myśl tej starożytnej maksymy wzięliśmy dziś udział w lekcji muzealnej zatytułowanej "Dzieci walczącej stolicy". Na zajęciach zapoznaliśmy się  się z losem dzieci w trakcie okupacji oraz Powstania Warszawskiego. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała o trudnej sytuacji najmłodszych w 1944 roku, a podczas spaceru po ekspozycji poznaliśmy także zadania, jakie mogli wykonywać najmłodsi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.

• Warsztaty z ruchu drogowego ze Strażą Miejską

• W dniach 22, 23 i 26 lutego 2024r. odbyły się warszaty z ruchu drogowego dla uczniów klas 4a, 4b, 5a i 5b. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w celu zapoznania uczniów z najważniejszymi wytycznymi odnośnie bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach.

• Sałatki jarzynowe na kulinarnych lekcjach techniki klas 5a i 5b

• W dniu 22 i 23 lutego 2024r. na lekcjach techniki klasy 5a i 5b przygotowywały sałatki jarzynowe. Uczniowie samodzielnie przygowali składniki niezbędne do wykonania zdrowej i pożywnej potrawy. Pracowali samodzielnie i w duetach - dzięki czemu, pod koniec zajęć, powstały smakowite sałatki.

• "Uczta na Olimpie" - Projekt edukacyjny dla 5B

• W piątek, 16 lutego 2024r. na kilkadziesiąt minut zwykła sala lekcyjna stała się miejscem, gdzie ucztowali prawdziwi greccy bogowie i boginie. A to za sprawą projektu, do udziału w którym zostali zaproszeni uczniowie klasy 5B.

Każdy zaprezentował wybraną przez siebie postać z mitologii greckiej, wykorzystując i poszerzając wiedzę zdobytą na lekcjach języka polskiego. Na naszym małym Olimpie zagościli m.in.: mądra bogini Atena, gromowładny Zeus, szybkonogi Hermes, okrutny Ares, pełna wdzięku Afrodyta, silny Hefajstos, potężny Posejdon, łagodna Hestia i budzący grozę Hades.

Uczniowie przygotowali kostiumy i atrybuty kojarzące się z wybraną postacią oraz zaprezentowali krótką opowieść. Jak na ucztę bogów przystało, wszyscy uczestnicy mogli skosztować boskiego pokarmu – ambrozji i nektaru. Według mitów dostarczał on sił, rozjaśniał myśli i oczywiście dawał wieczną młodość.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i podziwiania niezwykłej kreatywności naszych uczniów.

• Apel - Dzień Bezpiecznego Internetu

• W dniu 14 lutego odbył się w naszej szkole apel poświęcony cyberprzemocy i bezpieczeństwu w sieci pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie z klas 4-8 wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Pana Piotra Krzyważnię, którą przedstawili uczniowie z klasy 8A Julia S. i Piotr M. oraz krótkiego wykładu poprowadzonego przez naszych nauczycieli. Uczniowie w trakcie trwania apelu mogli zadawać pytania jeżeli mieli taką potrzebę.

Klasy młodsze obejrzały na kolejnej godzinie prezentację dostosowaną do wieku.

• Klasa 7b na wycieczce do Kinoteki

• Dnia 8 lutego klasa 7b wybrała się na multimedialne spotkanie z historią w spektaklu Nadzieja w mroku: Życie Warszawy w czasie II Wojny Światowej oraz pokaz filmu Był sobie pies 2.

• Apel podsumowujący I semestr

• Dnia 7 lutego odbył się apel podsumowujący I semestr pracy roku szkolnego 2023/24.

Na apelu rozdano nagrody za konkursy, które odbyły się w tym okresie, ponadto przypomniano zasady bezpieczeństwa i zachowania w szkole.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.