„ŁADOWARKA”GRUPA KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH (dla dzieci klas 5 i 6-tych mierzących się z nieśmiałością).
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pedagodzy,
ruszamy z kolejną edycją bezpłatnego projektu dla uczniów - ŁADOWARKA.
Zajęcia skierowane są do dzieci mierzących się z nieśmiałością, mających trudne doświadczenia w kontaktach z rówieśnikami, sygnalizujących brak przyjaciół, osamotnienie, potrzebujących wsparcia w zakresie nawiązywania, budowania i utrzymywania relacji.
Razem z dziećmi przez 10 spotkań będziemy ładować akumulatory i WZMACNIAĆ KOMPETENCJE SPOŁECZNE i zdobywać MOC:
- MOC do nawiązywania znajomości,
- MOC do budowania relacji,
- MOC do bycia razem – w grupie rówieśniczej,
- MOC do lepszej komunikacji z innymi
- MOC do otwartości,
- MOC do lepszego zrozumienia własnych granic i ich ochrony,
- MOC do budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie,
- MOC do akceptacji siebie.Głównym celem grupy jest wzmacnianie kompetencji psychospołecznych dzieci.
Grupa będzie liczyła 8-10 osób.
Spotkania skierowane są dla uczniów, którzy:
- mają trudności w nawiązywaniu lub utrzymywaniu relacji rówieśniczych;
- posiadają trudne doświadczenia w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami w nowej/poprzedniej klasie,
- czują się samotni, chcą poznać rówieśników,
- potrzebują wsparcia przy rozwijaniu kompetencji społecznym (np. związanych z nawiązywaniem, budowaniem relacji, stawianiem granic rówieśnikom).
NASZE ZAJĘCIA NIE SĄ TRENINGIEM ZASTĘPOWANIA AGRESJI.
Projekt składa się z 10 spotkań 2-godzinnych dla stałej grupy uczestników. Dodatkowo oferujemy indywidualne wsparcie psychologiczne dla każdego uczestnika.
W ŁADOWARCE młodzież pod opieką wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, w atmosferze pełnej zrozumienia, empatii, szacunku i akceptacji, będzie nabywała/rozwijała ważne umiejętności społeczne bardzo przydatne w codziennym życiu m.in.: umiejętności nawiązywania relacji rówieśniczych, komunikacji bez przemocy, wyznaczania i obrony własnych granic, umiejętności asertywnego odmawiania, budowania i rozwijania poczucia własnej wartości, radzenia sobiez nieprzyjemnymi emocjami, jak i stresem.
Grupa dla młodzieży prowadzona jest w oparciu o autorski program umiejętności społecznych stworzony na bazie kilkunastoletnich doświadczeń Fundacji w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Zajęcia grupowe i indywidualne wsparcie w ramach projektu „ŁADOWARKA” prowadzone jest przez trenerki Fundacji MANZANA, dyplomowane psycholożki i pedagożki, certyfikowane trenerki umiejętności psychospołecznych. Zespół posiada długoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą m.in. w ramach autorskich programów „Klasa bez przemocy”, „Klasa mocy”, „Odkoduj przyjaźń”, „Bądź pomocny”, które Fundacja realizuje regularnie od 2008 r.
KIEDY: czwartki, godz. 15:00 – 17:00 (start: początek października)GDZIE: siedziba Fundacji Manzana, Przestrzeni dla rodziny; ul. Przy Bażantarni 11 lok. B2 (wejście od tyłu budynku od ulicy Borsuka; turkusowe ogrodzenie, środkowa furtka).
KOSZT: bezpłatnie.
Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji w ramach projektu "Klasa bez przemocy – program przeciwdziałania przemocy rówieśniczej".
REKRUTACJA: Na początek zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkania rekrutacyjne. Decyzja o udziale podejmowana jest przez trenerów prowadzących grupę w oparciu o spotkania rekrutacyjne.
W przypadku dużej ilości zgłoszeń, zastrzegamy sobie prawo przyjęcia do grupy osób najbardziej potrzebujących według oceny prowadzących.
Ważna jest systematyczność i udział we wszystkich spotkaniach, gdyż jest to związane z procesem grupowym - prosimy mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.
W przypadku pozytywnej decyzji: prosimy o wypełnienie i podpisanie deklaracji udziału w projekcie oraz przesłanie skanu na maila, a oryginału dostarczenie do Fundacji.
ZAPISY: kamila@manzana.org.plW zgłoszeniu prosimy o krótką informację:
- dlaczego uważają Państwo, że Młody Człowiek potrzebuje udziału w naszej grupie;
- czy Młody Człowiek posiada orzeczenia, opinie psychologiczne, opinie pedagogiczne lub diagnozy.
ORGANIZATOR: Manzana Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych (www.manzana.org.pl); Przestrzeń dla rodziny (https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/).