30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich do obejrzenia pamiątkowego filmu:
30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich do obejrzenia pamiątkowego filmu:
Od 04.10.2021 r. zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I-III na zajęcia sportowe ,,Od zabawy do sportu".
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji uczniowe klasy II b głośno czytali na forum klasy fragment swojej ulubionej książki. Brawo dla uczniów! Wszyscy wzorowo czytali!
Na kole szachowym dla klas pierwszych uczniowie uczą się zasady gry w szachy od podstaw. Na kilku ostatnich zajęciach zdążyli już poznać niektóre figury szachowe i ich ruchy. Po krótkich ćwiczeniach teoretycznych szybko przechodzą do praktyki i rozgrywają swoje pierwsze partie.
24 września nasi uczniowie klas V-VIII uczestniczyli podczas 55 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. Dla naszych wszystkich 14 reprezentantów był to debiut w tej konkurencji a dla wielu pierwsze zawody sportowe w życiu. Naszym uczniom niestety nie udało się zakwalifikować do biegów finałowych, które odbędą się w październiku na terenie AWF Warszawa jednak trzeba docenić, że każdy z naszych uczniów ukończył bieg, a zdecydowana większość znacznie poprawiła swoje wyniki uzyskane w szkole w ramach eliminacji przed zawodami.
Wszyscy wrócili do szkoły z satysfakcją, że dali z siebie wszystko, a także mieli okazję spotkać i zdrowo rywalizować z rówieśnikami z całego Ursynowa. Wierzymy, że takie eventy jak ten posłużą promowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia wśród naszych uczniów i społeczeństwa.
Orientuj się w Powsinie!
Rozpoczęły się zapisy do wyjątkowych zawodów – biegu na orientację pn. „Fun Run – Przygoda z Mapą - Ursynów”, który odbędzie się 2 października (sobota) o 10.30 w Parku Kultury w Powsinie (start i meta przy amfiteatrze). Zapisać można się na stronie: www.przygodazmapa.pl
Zapraszamy uczniów w każdym wieku, wraz z rodzicami i rodzeństwem, do wzięcia udziału w bardzo ciekawej imprezie promującej sport i zdrowie. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na jednej z czterech specjalnie przygotowanych tras, zróżnicowanych pod kątem długości i trudności. Zawody rozegrane zostaną w następujących kategoriach: Rodzinna na (długość około 1 km), Początkujący (około 1 km), Odważni (około 2 km) Zuchwali (około 3 km), Profesjonaliści (około 4 km). Trasy biegną przez teren parkowy i parkowo-leśny. Nie ma ograniczeń wiekowych. Dodatkowo w imprezie udział wezmą zawodnicy w biegu na orientację reprezentujący Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Sportowe, którzy zapoznają z zasadami biegu na orientację początkujących.
Udział w biegu jest bezpłatny. Na mecie na każdego z uczestników będzie czekał pamiątkowy medal i symboliczny upominek. Obowiązuje limit 200 uczestników.
Bieg na orientację polega na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie. Trasę, którą trzeba pokonać wyznaczają w terenie punkty kontrolne, których lokalizacja oznaczona jest na mapie kółkami. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego, który w ułamku sekundy rejestruje obecność zawodnika na poszczególnych punktach kontrolnych.
Dodatkowe informacje na temat biegu na orientację: http://unts.waw.pl/index.php?mnu=37
„Fun Run Przygoda z Mapą – Ursynów” to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.
Impreza organizowana jest ze środków finansowych Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy i we współpracy z Parkiem Kultury w Powsinie.
Klasa 1B od początku września poznaje litery. Dziś "na tapecie" litera E. Uczniowie stworzyli indywidualne lapbooki, czyli własnoręcznie robione książeczki na temat poznanej litery. Szukaliśmy E w wyrazach, rozpoznawaliśmy je wśród innych liter i ćwiczyliśmy pisanie kształtnych samogłosek. W efekcie powstały imponujące lapbooki.
Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy II b pożegnali mijające lato. Wykonali przepiękne prace plastyczne pt. ,,Lato zatrzymane w kwiatach”.
24 września przypada 200 rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich do obejrzenia pamiątkowego filmu:
Od września uczniowie klas drugich rozpoczęli naukę pływania na basenie. Wszyscy ochoczo uczestniczą w zajęciach i doskonale sobie radzą.
Julia:
15 września byliśmy na wycieczce w Muzeum Literatury. Na początku poznaliśmy naszego przewodnika, który opowiadał nam o różnych zabytkach, które kryły się w budynku. Poza tym dowiedzieliśmy się np. że Adam Mickiewicz był romantykiem i napisał balladę pt. „Świtezianka”. Na wystawie ten utwór był umieszczony w szklanej gablocie i napisany piórem przez samego poetę. Widzieliśmy też dużo zabytkowych i starych obrazów , takich jak „Adam Mickiewicz na Judahu” z roku 1828 namalowany przez Walentego Wańkowicza i „Napoleon w polskiej Świadomości Narodowej”. Na jednej ze ścian widniało gęsie pióro Adama Mickiewicza, którym pisał swoje dzieła literackie. Zaprezentowano różnorodną działalność polityczną pisarza na emigracji, od artykułów w „Pielgrzymie Polskim” po misję polityczno - wojskową w Turcji. Wycieczka ta była bardzo pouczająca, cieszę się, że mogłam dowiedzieć się kilku informacji na temat Adama Mickiewicza.
Nina:
15 września, my (klasa 8a) wyszliśmy ze szkoły o godzinie 10:00. Komunikacją miejską dotarliśmy do ślicznej warszawskiej Starówki. Tam też znajdowało się Muzeum Literatury, do którego niezwłocznie weszliśmy. Zaprowadzono nas do sali pełnej różnych eksponatów. Usiedliśmy i przewodnik zaczął opowiadać o epoce romantyzmu, w której żył słynny pisarz. Pokazał tez kufer, z którym podróżował poeta i obrazy z nim związane, np. portret przyjaciółki wieszcza, matki J. Słowackiego.
Wchodząc do drugiego pomieszczenia, od razu rzucił mi się w oczy słynny portret A. Mickiewicza namalowany przez Walentego Wańkowicza. Wśród eksponatów były również: pierwsze opracowanie „Pana Tadeusza” i „Świtezianki”. Mieliśmy także okazję zobaczyć pióro wieszcza i jego szpilę.
Jestem zadowolona z dzisiejszej wycieczki. Dowiedziałam się wielu faktów z życia i twórczości A. Mickiewicza. Miałam okazję zobaczyć przedmioty, które na co dzień używał, a teraz są warte fortunę.
Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych „TONGUE TWISTER”„TONGUE TWISTER” jest organizowany przez XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Warszawie. Patronami konkursu i fundatorami nagród są Burmistrz dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy oraz wydawnictwo Pearson.Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych nauką języka angielskiego oraz rozwijaniem wiedzy o kulturze i realiach krajów anglojęzycznych (geografii, życiu społecznym i politycznym, ich miejscu w Europie i na świecie).
Konkurs ma również na celu mobilizowanie młodzieży do systematycznej i samodzielnej pracy oraz kształtowanie w niej postawy szacunku, tolerancji i otwartości wobec innych narodów, kultur i języków.
Z powodu obowiązku pracy w reżimie sanitarnym z powodu pandemii, konkurs w edycji 2021 odbędzie się jako jeden etap.
Etap ten zostanie przeprowadzany w szkołach uczestników w dniu 27.09.2021r. o godz. 9:00 i obejmie 50 pytań testowych w formie testu wyboru. Wśród proponowanych odpowiedzi należy wskazać tę, która jest poprawna i zaznaczyć ją na karcie odpowiedzi. 45 pytań dotyczy znajomości struktur leksykalno-gramatycznych oraz wiedzy o kulturze i realiach Wielkiej Brytanii, 5 pytań to zadanie na sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań konkursowych to 45 minut.
Nagrody za uzyskanie I, II oraz III miejsca w konkursie języka angielskiego „TONGUE TWISTER” to atrakcyjne nagrody książkowe i edukacyjne ufundowane przez naszych patronów. Ponadto nagrody książkowe otrzymają wyróżnieni uczestnicy z kolejnymi najwyższymi wynikami punktowymi.
Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języka angielskiego do piątku 24 września.
Agnieszka Gałaszewska
Maria Niegowska
Droga Uczennico, Drogi Uczniu !
W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.
W związku z tym przygotowałam dla Was wakelet, w którym umieściłam różne materiały i informacje na temat C.K. Norwida.
Zapraszam Cię do zapoznania się z nimi. Liczę, że zechcesz włączyć się do wspólnych obchodów roku Norwida. W tym celu zachęcam Cię do zapoznania się z wakeletem a następnie do przygotowania pracy inspirowanej twórczością naszego wybitnego artysty. Może to być, np. wiersz, krótkie opowiadanie, rysunek, prezentacja, scenka dramatyczna nagrana telefonem, piosenka, komiks itp. A może wymyślisz jeszcze jakąś formę?
Najciekawsze prace zostaną umieszczone na stronie szkoły.
Proszę o nadsyłanie prac do końca października na adres: j.pol.edu.sp313@gmail.com
Link do wakeletu: https://wke.lt/w/s/59F3BO
Czekam na Wasze prace !
Aleksandra Dąbkowska
Sesja fotograficzna w naszej szkole odbędzie się:
21.09.2021 r. (wtorek) - klasy IV -VIII
22.09.2021 r. (środa) - klasy I - III
Szczegółowe informacje dotyczące sesji udzielają wychowawcy klas.
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do akcji społecznej i wykonali przepiękne kartki urodzinowe dla Blanki. Na zdjęciu klasa II b prezentuje swoje prace. Wszystkie kartki zostały już przekazane do wysłania.
Dziękujemy!!
Powered by aSc EduPage