• Zawiadomienie o zamiarze przekształcenia Szkoły

• Szanowni Rodzice,

uprzejmie informuję, że 11 stycznia 2024 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr XCIII/3068/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 313 im. Polskich Odkrywców w Warszawie, ul. Jana Cybisa 1 poprzez likwidację oddziału przedszkolnego.

Przekształcenie to będzie polegało na likwidacji z dniem 31 sierpnia 2024 r. oddziału przedszkolnego ze struktury organizacyjnej szkoły.

Z wyrazami szacunku,

Alicja Patalas,

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 313,

im. Polskich Odkrywców w Warszawie

• Wieczór z Szymborską w SP 313

• Jeszcze przed feriami odbył się w naszej szkole wieczór poetycki.

W tym roku mroźny, styczniowy wieczór umilała nam poezja Wisławy Szymborskiej w interpretacji uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Nietypowa lekcja biologii w klasie 5b

• Uczniowie klasy 5b wzięli udział w nietypowej lekcji biologii, która odbyła się w szklarniach na terenie SGGW. Dziewczęta i chłopcy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat fotosyntezy oraz zobaczyć zimowe uprawy roślin.

• FINAŁ 13 EDYCJI AKCJI ALERT DLA ZWIERZĄT

• ​​​​​​​

W dniu 10.01.2024 r. odbył się finał akcji Alert dla Zwierząt, czyli ursynowskiej zbiórki darów  dla Celestyniaków - Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

Nasza szkoła, jak co roku, aktywnie zaangażowała się w pomoc braciom mniejszym, dokładając swoją cegiełkę do TONY(!) karmy zebranej w naszej dzielnicy oraz szeregu innych rzeczowych darów.
            Podczas finałowego spotkania, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, koordynatorzy zbiórki otrzymali z rąk zastępcy Burmistrza p. Pawła Lenarczyka, podziękowania oraz symboliczny upominek dla placówki.

Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny i swoją pomocą przykładają się do poprawy ich bytu.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za udział w zbiórce i pomoc Celestyniakom!

• Apel Bezpieczne Ferie Zimowe

• W dniu 10 stycznia 2024r. odbył się w naszej szkole apel dla klas 1-8 Bezpieczne Ferie Zimowe.

Prezentację o zasadach zachowania przygotowali i poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Jadzia Z. z klasy 5b, Hania K. z klasy 6a oraz Mikołaj K. z klasy 7a. Opowiedzieli jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe w domu i na wyjeździe a także przypomnieli telefony alarmowe.

Serdecznie dziękujemy!

opiekunowie SU

• Rozstrzygnięcie XXVIII edycji Konkursu na Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe

• W tym roku do Konkursu zgłoszono 161 szopek, z których 36 jury zakwalifikowało do ścisłego finału. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 7 stycznia 2024 r.  podczas Uroczystej Gali, w Domu Sztuki na Ursynowie. Poprzedził je koncert kolęd. Utwory zaprezentowano w ciekawych aranżacjach przy akompaniamencie oryginalnych instrumentów z Afryki, Indii i Ziemi Świętej.

W gronie 36 finalistów Konkursu znalazło się aż sześciu uczniów naszej szkoły z klas 1-6: Adela Lewicka, Antoni Jałoszyński, Andrzej Babisz, Franciszek Jałoszyński, Joanna Pietraszek i Emilia Furmaga.

Ostatecznie Jury Konkursu przyznało 7 nagród i 9 wyróżnień, które wręczał Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Pan Robert Kempa. Gratulujemy naszym uczniom, którzy zostali uhonorowani dyplomami i upominkami. Cieszymy się z wyróżnień, które otrzymali Joanna Pietraszek i Andrzej Babisz.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego Konkursu Szopek składamy serdeczne podziękowania za wkład włożony w wykonanie pracy, kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu!

• Lekcja 1B w Bibliotece na „Barwnej”

• 9 stycznia 2024r. klasa 1B uczestniczyła w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 9 przy ul. Barwnej 8. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki publicznej dla dzieci, zbiorami, sposobem wyszukiwania książek.

Podczas warsztatów plastycznych zilustrowali wiersz Jana Brzechwy pt.: "Ptasie plotki", dzięki czemu powstała książeczka z autorskimi ilustracjami.

• Stres, a egzaminy

• Droga Uczennico! Drogi Uczniu!

Pamiętaj, że na poziom Twojego stresu na dzień przed egzaminem mają wpływ wszystkie wcześniej podjęte przez Ciebie działania, Twoje przygotowanie, codzienne nawyki oraz Twój sposób myślenia

To Ty masz ogromny wpływ na to, jak się dziś czujesz!

Materiały są dostępne na stronie CKE:

Materiały obejmują:

1)    Poradnik dla ósmoklasisty i maturzysty

2)    Narzędziownik dla ósmoklasisty i maturzysty

3)    Zalecenia dla ósmoklasisty

4)    Poradnik dla rodziców

5)    Scenariusze zajęć dla nauczycieli.

• JASEŁKA I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2023

• Doskonałym wprowadzeniem w treści i klimat zbliżających się Świąt były Jasełka- łączące tradycję ze współczesnością. Uczniowie klasy 2b przepięknie zaprezentowali się w rolach bohaterów Wigilijnej Nocy. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd.
            Następnie przy dźwiękach świątecznych piosenek - wykonywanych w różnych językach, rozpoczął się kiermasz. Uczniowie naszej szkoły wykonali rozmaite ozdoby i wyroby a także świąteczne łakocie, wśród których dominowały słodkie pierniczki. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka przygotowana na tę okoliczność przez Radę Rodziców Szkoły. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na wsparcie Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie,  jak również na potrzeby szkoły. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

• Mikołajki i Spotkanie Świąteczne w klasie 5a

• Uczniowie z klasy 5a świętowali 6 grudnia Mikołajki. W kolejnym tygodniu odbyło się Spotkanie Świąteczno-Wigilijne. Prezenty i słodkie przekąski zostały okraszone fantastycznym quizem świątecznym przygotowanym przez Janka F. Wszyscy mogli wykazać się znajomością filmu "Kevin sam w domu" oraz na kahoocie znajomością filmu "Kevin w Nowym Jorku". Wspólne śpiewy, zabawa i słodkości sprawiły, że to były niezapomniane chwile. Zapraszamy do fotorelacji z tych wydarzeń.

• Zabawa Andrzejkowa