Organizator zobowiązuje się do przekazania informacji o wynikach etapu szkolnego konkursu.
Lista osób zakwalifikowanych do etapu finałowego zostanie opublikowana na stronie szkoły organizatora konkursu (sp285waw.edupage.org)
3. Uczestnicy startujący w pierwszym etapie szkolnym mają za zadanie przeczytać książkę Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”, zapoznać się z biografią autora lektury oraz obejrzeć film Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec” i rozwiązać test, do którego link prześle organizator konkursu.
Do finału przechodzą uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 95% wynik z testu. Organizator zastrzega prawo do zmiany progu procentowego, który gwarantowałby kwalifikację do finału.
4. Finał konkursu odbędzie się 29 kwietnia (piątek) 2022 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie, ul. Turmoncka 20.
Finał będzie miał charakter turnieju.
Uczniowie staną do rywalizacji w konkurencjach związanych z treścią książki Aleksandra Kamińskiego oraz wyszczególnionymi poniżej zagadnieniami.
Uczestnicy powinni wykazać się spostrzegawczością, refleksem, dobrą pamięcią, umiejętnością skojarzeń, a przede wszystkim, znajomością lektury.
ZAKRES MATERIAŁU:ETAP SZKOLNY:
- A. Kamiński „Kamienie na szaniec” (dowolne wydanie)- Biografia A. Kamińskiego na podstawie https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Kami%C5%84ski
- Film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.
FINAŁ:
- A. Kamiński „Kamienie na szaniec” (dowolne wydanie)
- Juliusz Słowacki „Testament mój”- Biografia A. Kamińskiego na podstawie https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Kami%C5%84ski
- Film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.
- Film „Akcja pod Arsenałem” w reżyserii Jana Łomnickiego.
- Historia ruchu oporu w Polsce w czasie II wojny światowej, m.in. Armia Krajowa, Szare Szeregi na podstawie:
https://warhist.pl/ruch-oporu/
https://warhist.pl/polska/historia-armii-krajowej/
https://warhist.pl/polska/szare-szeregi-podziemne-harcerstwo/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szare_Szeregi
https://pl.wikipedia.org/wiki/Armia_Krajowa
-Pojęcia z zakresu teorii literatury i nauki o języku, np. gawęda, literatura faktu, reportaż,motyw, symbol, kontrast, ironia, tytuł, puenta, punkt kulminacyjny, środki stylistyczne.
- Pojęcia związane z filmem, np. reżyser, aktor, scenografia, montaż, kostiumy.
Organizator
Szkoła Podstawowa nr 285
ul. Turmoncka 20
03-254 Warszawa
tel./ faks (22) 811 40 55
REGULAMIN KONKURSU MAGIA LEKTUR