II Ogólnopolski Konkurs na prezentację multimedialną ,,Chrzest Polski”
Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii.
Zachęcam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie historycznym.
Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można pod adresem: www.swietochrztu.pl/konkurs
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI I LOGOPEDII
W dniach 18 - 22 października 2021 r. odbędą się następujące działania przybliżające problem specyficznych trudności w nauce i w mowie dziecka:
1. „Portrety sławnych dyslektyków" - wystawa w szkolnej szatni.
2. „Żeby kurka nie bazgrała" - konkurs pięknego pisania dla uczniów kl. III-IV.
3. Ilustracja do wybranej baśni H. Ch. Andersena" sławnego dyslektyka- konkurs plastyczny dla uczniów kl. I- II.
Konkurs plastyczny "Nauczyciel w moich oczach."
"W związku w Dniem Komisji Edukacji Narodowej po raz kolejny ogłaszamy konkurs na wykonanie pracy z wizerunkiem pracownika szkoły na formacie A4 w dowolnej technice plastycznej np.: wydzieranka, wyklejanka, szkic ołówkiem, rysunek kredkami, pastelami, malarstwo akwarelowe, plakatowe, techniki łączone lub inna forma plastyczna.
Konkursy, konkursy.... a tymczasem.......
Jaki kształt ma Ziemia?
Podobno ma kształt zbliżony do kuli, podobno to geoida, niektórzy mówią, że jednak jest płaska...
Ale my w Szkole 313 wiemy, że Ziemia ma kształt DYNI!
Fantastyczny szkolny konkurs - Dynia modelem Ziemi już otwarty!SU zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie:-)
Jesienni odkrywcy przyrody w klasie 3b
W ramach zajęć przyrodniczych w październiku udaliśmy się na spacer wokół szkoły. Podziwialiśmy piękną złotą jesień. Jesienne kolory wywarły na nas ogromne wrażenie. Dostrzegliśmy żywicę na drzewie, budkę w koronie drzew. Sprawdzaliśmy dotykiem krzewy, trawy. Ze ściółki zebraliśmy opadłe liście. Na zakończenie wybiegaliśmy się bawiąc się na trawie. Szczęśliwi, w promieniach południowego słońca, z darami jesieni wróciliśmy do szkoły. To była udana lekcja.
ZAPROSZENIE
Szkolne Koło Teatralne
ma zaszczyt zaprosić na przedstawienie
,,Opowieści z Narnii"
oparte na motywach słynnej powieści C. S. Levisa
22 października (piątek), godz. 18.00, na forum szkoły
Uwaga: Prosimy przybyłych gości o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych (dystans, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk).
Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Petkiem
W dniu 18.10.2021 r. gościem w naszej szkole był pan Krzysztof Petek, podróżnik, pisarz powieści sensacyjno-przygodowych dla dzieci i młodzieży, dziennikarz, organizator wypraw i szkół przetrwania.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 2a,2b,3a i 3b.
Pisarz szybko nawiązał dobry kontakt z uczniami. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, różnorodnych zainteresowaniach oraz licznych podróżach m.in. do Brazylii, Rumunii. Mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia, o zwyczajach, kulturze. Swoją opowieść uzupełniał niezwykłymi zdjęciami z wypraw do Amazonii, Transylwanii. Mogliśmy zobaczyć leniwca, piranie, kajmana i wiele innych zwierząt oraz poznać ich zwyczaje. W pewnej chwili nasza koleżanka Gabrysia odegrała kajmana, a pan Krzysztof pokazał jak się na niego poluje.
Klasa 2b na wycieczce w Puszczy Kampinoskiej
Uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej na zajęcia przyrodniczo- leśne. Uczyli się rozpoznawać drzewa i rośliny oraz tropić ślady zwierząt. Nie zabrakło też gier i zabaw integracyjnych. Największą atrakcją okazały się zawody przeciągania liny i ognisko z kiełbaskami. Pogoda nam dopisała😊
Wycieczka śladami bohaterów powieści „Kamienie na szaniec”
Podążaliśmy śladami bohaterów powieści „Kamienie na szaniec” . Wycieczka klas 8a i 8b w relacji uczniów:
Autorka zdjęć: Julia Iwanejko, klasa 8a.
Gabrysia, 8b:
Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ dzięki niej poczułam się, jakbym naprawdę uczestniczyła w wydarzeniach z lektury, np. w Akcji pod Arsenałem. (…) Wycieczka pomogła mi lepiej zrozumieć książkę Aleksandra Kamińskiego.
Zajęcia plastyczne w klasie 3b
Zajęcia plastyczne - „Dary jesieni”.
Jesień to magiczna i pełna uroków pora roku.
Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykorzystali skarby jesieni : kasztany, żołędzie, liście z drzew, owoce jarzębiny i inne materiały przyrodnicze.
Dzieci wykazały się wielką kreatywnością. Powstały niezwykle ciekawe, oryginalne i bardzo pomysłowe prace plastyczne.
Zajęcia kulinarne w klasie I b
Na ostatnich zajęciach w klasie 1B rozmawialiśmy na tematy zdrowego odżywiania, przypomnieliśmy sobie, jak wyglądają i nazywają się różne warzywa. Było też o witaminach. Podsumowując teorię, uczniowie przeszli do praktyki i wspólnymi siłami przygotowali smakowitą sałatkę jarzynową. Pychota!
„LEM – Leniwe Elementy Materii"- konkurs filmowy dla rodzin z Ursynowa
Czy literatura Stanisława Lema odeszła do lamusa? Niestety zagraniczni autorzy, np. Huxley, Sagan, Vonnegut, Strugaccy, Orwell są lepiej promowani i w związku z tym ich książki są częściej czytane przez polskich czytelników. A przecież mamy wspaniałych polskich autorów np. Sapkowskiego, Zajdla, Pilipiuka, Dukaja oraz oczywiście Lema. Dlatego w Roku Stanisława Lema chcemy zaprosić mieszkańców Ursynowa do udziału w konkursie filmowym „LEM – Leniwe Elementy Materii". Świat cyberprzestrzeni od początku XXI w. stał się dla nas podstawowym odbiornikiem i nadawcą informacji, wiedzy i kultury. Wykorzystajmy to do twórczej rodzinnej zabawy filmowej.
55 Warszawska Olimpiada Młodzieży w drużynowych biegach sztafetowych
Reprezentacja naszej szkoły 1 października wzięła udział podczas 55 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach sztafetowych. Chłopcy z rocznika 2009-2010 na dystansie 7x800m uzyskali czas 25;21 zajmując 8 miejsce.
Gratulujemy!
Program profilaktyczny
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia prezentacji pt.: ,,Jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii? Swiat online dzieci i młodzieży."
Projekt edukacyjno-społeczny
Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny ,,Buntowniczki" edycja IV rok szkolny 2021/2022.
Zachęcamy do wzięcia udziału.
Wizyta w „domu książek”- kl. 3b
Dnia 30 września uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Pani bibliotekarka przypomniała nam regulamin biblioteki, zasady wypożyczania i zwrotu książek oraz zachęciła nas do częstych wizyt w bibliotece. Zaprezentowała też książkę z serii ”Białe kruki”. Była to książka wyjątkowa! Miała dużo rozkładanych kartek. Gdy je pani rozciągnęła, pierwszy raz zobaczyliśmy tak długą książkę! Na zakończenie obejrzeliśmy ciekawy księgozbiór biblioteczny i wypożyczyliśmy wybrane książki. Teraz z wielką przyjemnością oddamy się czytaniu!
Koncert muzyczny- kl. 3b
W czwartek 30 września wybraliśmy się do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. Uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym „Nutkowe powitanie jesieni”. Był to pierwszy koncert z cyklu „Poranki Muzyczne”.
Wysłuchaliśmy wspaniałych utworów wielkich kompozytorów :
- Sonata g-dur op. 31 nr 1 cz.1 – L. van Beethoven,
Dzień Chłopaka - w klasie 3b
Dzień Chłopaka w klasie 3b obchodziliśmy w sposób wyjątkowy. Najpierw wybraliśmy się na koncert muzyczny. Po powrocie dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły prezenty. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej.
To był wspaniały dzień!
Wycieczka na farmę „ Cztery Pory Roku” – kl. 3b
We wrześniu kl. 3b wybrała się na wycieczkę do Powsina na farmę „Cztery Pory Roku”. Pogoda była jak na zamówienie - ciepło i słonecznie.
Na początku zobaczyliśmy zagrody ze zwierzętami : kozy, koguty, kury ,indyki, perliczki, gęsi kubańskie, gęsi polskie, świnki morskie, króliki, kury ozdobne, bażanty, przepiórki, świnki wietnamskie, kózki miniaturki, kucyki. Mogliśmy je dotknąć oraz nakarmić. Podziwialiśmy też ryby - jesiotry, karpie japońskie. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawostek o zwierzętach : jak żyją, co jedzą i na czym polega ich pielęgnacja.
Co nas wyróżnia?
POWIEDZ MI, A ZAPOMNĘ. POKAŻ MI, A ZAPAMIĘTAM. POZWÓL MI ZROBIĆ, A ZROZUMIEM.- Kameralne zespoły klasowe
- Klasy liczące ok 22 uczniów
- Małe środowisko uczniowskie
- Poziom nauczania
- Wysokie wyniki egzaminów po szkole podstawowej
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024