• 40 Międzynarodowy Salon Edukacyjny "Perspektywy"

• Edukacja na Salonie

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY organizowany z sukcesem od wielu lat znany jest w krajowym i zagranicznym środowisku edukacyjnym jako wydarzenie o najwyższej renomie. Salon adresowany do maturzystów i uczniów przedostatnich klas liceów i techników odbędzie się w dniach 15-16 marca 2024 r. w centrum wystawienniczym EXPO XXI na warszawskiej Woli.

Marcowy Salon to więcej niż targi – to wielopłaszczyznowe wydarzenie, podczas którego młodzi ludzie mogą nie tylko porozmawiać i zapoznać się z ofertą wystawców, ale również uczestniczyć w rozbudowanym programie spotkań, seminariów i prezentacji, a dla wystawców to znakomita okazja do prezentacji oferty edukacyjnej krajowych i zagranicznych szkół wyższych, szkół policealnych, oferty liceów i techników Warszawy i Mazowsza, instytucji związanych z egzaminami językowymi, szkół językowych, oferty programów stypendialnych, staży i praktyk organizowanych przez pracodawców, oferty wydawnictw edukacyjnych i producentów pomocy naukowych. Wszyscy goście salonu: młodzież, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół, a także doradcy zawodowi, będą mogli uzyskać kompleksową informację o możliwościach kształcenia na wszystkich poziomach.

Salon będzie czynny w godzinach 9-16 a wstęp dla odwiedzających bezpłatny.
          Natomiast na spotkania programowe będzie obowiązywała rejestracja (dostępna na stronie od połowy lutego)

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2024 odwiedzą:

• uczniowie podstawówek zainteresowani ofertą mazowieckich szkół ponadpodstawowych
          • uczniowie liceów i techników, zwłaszcza tegoroczni i przyszli maturzyści, zainteresowani wyborem uczelni oraz zasadami rekrutacji na studia
          • uczniowie poszukujący możliwości studiów za granicą lub planujący wakacyjny wyjazd do szkół językowych,
          • nauczyciele i szkolni doradcy edukacyjno-zawodowi pomagający młodzieży wybrać optymalną ścieżkę kariery,
          • rodzice planujący ścieżkę edukacyjną swoich dzieci
          • studenci studiów pierwszego stopnia, którzy chcą kontynuować na studiach II stopnia
          • studenci poszukujący informacji o studiach za granicą
          • osoby zainteresowane uzyskaniem certyfikatu i doskonaleniem znajomości języków obcych
        • Plan naboru do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez m.st. Warszawa na rok szkolny 2024/2025

• Dzień otwarty w CLVIII LO

• Szanowni Państwo,

CLVIII LO serdecznie zaprasza na dni otwarte, pierwszy  odbędzie się już dniu 23 marca (sobota) w godzinach 10:00 – 13:00.

Prosimy o przekazanie informacji uczniom klas ósmych i ich rodzicom.

Pozdrawiamy serdecznie

CLVIII Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej

02-777 Warszawa, ul. Szolc-Rogozińskiego 2 https://lo158.ursynow.warszawa.pl/ tel: +48 22 259 41 66

• Spotkanie rekrutacyjne do LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego dla uczniów klas 8A i 8B

• 12.III.2024r. uczniowie klas 8A i 8B, w ramach doradztwa zawodowego, mieli możliwość zapoznać się z prezentacją LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie - profilami klas, wymaganiami niezbędnymi do dostania się do tego liceum oraz ogólnym funkcjonowaniem szkoły średniej.

• Spotkanie rekrutacyjne do LXIII LO im. Lajosa Kossutha dla uczniów klas 8A i 8B

• 28.II.2024 r. uczniowie klas 8A i 8B, w ramach doradztwa zawodowego, mieli możliwość zapoznać się z prezentacją LXIII im. Lajosa Kossutha w Warszawie - profilami klas, wymaganiami niezbędnymi do dostania się do tego liceum oraz ogólnym funkcjonowaniem szkoły średniej.