Gala ekologiczna w Urzędzie Dzielnicy Ursynów
NIESTETY ŚRODOWISKO NATURALNE
JEST KONSEKWENTNIE NISZCZONE PRZEZ NAS LUDZI.
DLA KAŻDEGO Z NAS, BARDZO WAŻNE JEST,
ABYŚMY TO W KOŃCU ZROZUMIELI
I PODJĘLI DZIAŁANIA,
ABY TEMU ZAPOBIEC.
Uczniowie klasy 5a pod opieką pań Moniki Rabczewskiej i Elżbiety Futymy-Mazur reprezentowali Naszą Szkołę podczas Gali Ekologicznej. Uroczystość zorganizował Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów. Uczniowie Naszej Szkoły przemaszerowali z transparentami dotyczącymi ochrony Ziemi na teren zieleni przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Tu reprezentacje ursynowskich szkół spotkały się z burmistrzem Ursynowa, panem Robertem Kempą. Pan Burmistrz podziękował wszystkim za przybycie oraz za działania pro-ekologiczne, które odbywały się w poszczególnych placówkach : „- Wielkie brawa za to, że chce Wam się chcieć, że angażujecie się w edukację ekologiczną i rozumiecie jak ważne jest przeciwdziałanie
Projekt "Szkoła nie marnuje" i warsztaty kulinarne w klasie 7a.
Marnotrawstwo jedzenia to temat wymagający podjęcia natychmiastowych działań. Ograniczenie marnotrawstwa żywności zapewni następnym pokoleniom życie w środowisku, które nie będzie im szkodziło.
W projekcie Szkoła nie marnuje wzięli udział uczniowie klasy 7a. Celem projektu było ograniczenie marnotrawstwa żywności w szkole, a także wykształcenie wśród społeczności szkolnej poczucia szacunku do jedzenia i osób ją wytwarzających. Klasa z dużym zaangażowaniem uczestniczyła
w cyklu zajęć dotyczących skutków marnowania jedzenia oraz sposobów na jego ograniczanie, szczególnie na terenie Naszej Szkoły. W ramach tego projektu odbyły się również warsztaty kulinarne. Uczniowie klasy 7a stali się ambasadorami szanowania żywności. Starają się angażować całą społeczność szkolną w wypracowanie sposobów zmniejszających ilość wyrzucanego jedzenia. Jednym z przykładów jest utworzenie w świetlicy szkolnej st
Wyniki szkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego "Czytelniczy lapbook"
Miło nam poinformować, że w konkursie czytelniczo-plastycznym ,,Czytelniczy Lapbook” nagrodzone zostały następujące osoby :
I MIEJSCE
Oliwia Dzierba kl. 4a
II MIEJSCE
Natalia Plesiewicz KL. 6a
III MIEJSCE ex aequo
Karolina Góźdź kl. 8b
Ida Szczap kl. 8b
WYROŻNIENIA
Maciej Krzemiński kl.6a
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii” 2023
W zorganizowanej przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego dla klas VII i VIII szkół podstawowych pt.: „Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii” uczennica klasy 7a Julia Witek zajęła II MIEJSCE w kategorii Obserwacja zjawiska – seria zdjęć.
Joanna Pietraszek z 3a laureatką Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego!
Z wielką przyjemnością informujemy, że Joanna Pietraszek uczennica klasy 3a otrzymała I MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pt.: "Miejsca przyjazne dzieciom na Ursynowie".
Serdecznie gratulujemy młodej fotografce talentu i bystrego oka!
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała po raz kolejny grant finansowy w ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025".
Na zakup książek dla uczniów klas 1- 8 otrzymaliśmy 15000 zł.
Pierwsza tura nowości wydawniczych na które głosowali uczniowe w wyborach ksiażek w maju jest już ofoliowywana i wprowadzana do katalogu MOL.
Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam!"
Dnia 7 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pt. "Jak nie czytam, jak czytam!"
Akcja miała na celu promowanie czytania wśród dzieci i młodzieży poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką. Uczniowie mieli tego dnia okazję do poczytania w miłych okolicznościach przyrody tego, na co każdy ma ochotę, wymienienia się z kolegami i koleżankami swoimi uwagami na temat swoich ulubionych ksiażek.
Zajęcia na symulatorach maszyn w Warszawskim Instytucie Technicznym
6 czerwca 2023 r. w ramach programu "Warszawa Talentów" uczniowie klasy 8a i 8b mieli możliwość odbycia warsztatów na profesjonalnych symulatorach maszyn w Warszawskim Instytucie Technicznym. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny, kierowali ciężkim sprzętem drogowym wykonując prace operatora koparki i koparko-ładowarki. Wielu uczniów wykazało się znakomitą orientacją przestrzenno-ruchową oraz precyzją w wykonywaniu zadań.
Sportowy DZIEŃ DZIECKA w SP 313 !
1 czerwca 2023 r. uczniowie klas I - VIII obchodzili w tym roku na sportowo.
Pogoda dopisała, dzięki czemu wszyscy biorący udział w zabawach sportowo-rekreacyjnych otrzymali porządną dawkę ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy na boisku szkolnym.
Nie zabrakło też zdrowego, orzeźwiajacego poczęstunku oraz nagród - najlepszym zawodnikom w poszczególnych konkurencjach oraz kategoriach wiekowych wręczono puchary i medale, które zasponsorowała Rada Rodziców.
Egzaminy klas VIII 23-24-25.05.2023 r.
Egzamin Ósmoklasisty już za Wami!
Drodzy Ósmoklasiści,
Wasze prace egzaminacyjne zostaną sprawdzone przez egzaminatorów zewnętrznych, a wyniki przesłane do szkoły przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.
Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca 2023 r.
Tego samego dnia poznacie swoje wyniki.
WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO "NIECH NIKT NIE BĘDZIE SAM"
Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły znalazły się na podium w wojewódzkim konkursie literacko - plastycznym:
Aleksandra Malec, kl. 7a - III miejsce w kategorii plastycznej
Łucja San Sebastian, kl. 8a - III miejsce w kategorii literackiej (poezja)
https://sp383wawa.edupage.org/news/?gtnid=2885#news-2885
Kreatywne zabawy w świetlicy
Budowanie z klocków pozwala na swobodną ekspresję dziecka, dlatego dzieci wybierają klocki, z których można stworzyć różne konstrukcje a nie tylko odtworzyć wymyśloną przez producenta budowlę. Takie kreatywne zabawy sprawiają dzieciakom ogromną radość oraz rozwijają umiejętność pracy w grupie.
Inwencja twórcza naszych dzieci jest niesamowita!
Dzień Ziemi w klasie 1a
W ramach obchodów Dnia Ziemi, w tygodniu poprzedzającym święto, uczniowie klasy 1a dużo czasu poświęcili na rozmowy o ekologii, oglądanie filmów edukacyjnych o zagrożeniach naszej planety oraz o tematyce promującej postawy ekologiczne.
Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan przyrody i podjęcie działań, które pozytywnie wpłyną na środowisko przyrodnicze.
Zdrowo i kolorowo! I z myślą o Ziemi na Dzień Ziemi.
Zdrowo i kolorowo! Drugie śniadanie w takiej postaci prezentuje się fantastycznie, smakuje wybornie!
Dnia 25 kwietnia, oprócz apelu z okazji Dnia Ziemi, proponowaliśmy również rozwiązania, które mają korzystny wpływ dla ekologii naszej planety. Ograniczenie spożycia mięsa, którego produkcja pochłania olbrzymie ilości wody przyczyni się do ochrony Ziemi i jej zasobów.
Dzień Ziemi
Dnia 25 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Obchodzi się to święto na całym świecie 22 kwietnia, w tym roku ten dzień wypadł w sobotę.
Na apelu zgromadziły się wszystkie klasy naszej szkoły. Forum zdominowały kolory niebieski i zielony symbolizujące Ziemię, planetę, którą wszyscy musimy chronić. Uczniowie obejrzeli wspaniałą prezentację przygotowaną przez panią Elżbietę Futymę-Mazur a którą profesjonalnie poprowadziły Alicja z klasy 5 oraz Marianka Ł-W. i Marianka K. z klasy 7b.
Z geografią i techniką pod rękę! Ciekawe projekty w klasie 6a.
Z geografią i techniką pod rękę!
W klasie 6a wiele się dzieje – chłopcy na lekcjach techniki skonstruowali ciekawe i pouczające projekty. Jedna grupa przygotowała grę geograficzna Państwa-Flagi, druga Państwa- Stolice.
Prawidłowe dopasowanie nazw gwarantuje zaświeceniem żaróweczki! Przetestowane w pracowni geograficznej gry działały bez zarzutu 😊
Lena Kobus finalistką konkursu literacko-filozoficznego!
W 8 edycji konkursu literacko-filozoficznego pt.: "Dzieci Filozofują" zorganizowanym przez
Stowarzyszenie Aqueduct oraz Szkołę Podstawową nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
uczennica klasy 8C Lena Kobus otrzymała I MIEJSCE w kategorii klas 4-8 szkół szkół podstawowych !
Patronat na konkursem objął Dziekan Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.
Tangram - zabawy matematyczne w klasie 1a
Podczas lekcji matematyki uczniowie zapoznali się z tangramem, czyli tradycyjną chińską ludową łamigłówką, która łączy naukę z zabawą. Ćwiczyli układanie wzorów z elementów tangramu według umieszczonych w ćwiczeniu propozycji, a także tworzyli własne. Po ułożeniu wzoru przyklejali go na kartkę, a następnie dodatkowo ozdabiali według własnego pomysłu.
Mateusz Charążka - laureatem Konkursu Kuratoryjnego z geografii
Uczeń klasy 8b Mateusz Charążka został laureatem konkursu kuratoryjnego z geografii. Wielkie brawa i gratulacje!
Osiągnięty sukces to nie tylko olbrzymia satysfakcja i nagroda za czas i pracę włożoną przez Mateusza w przygotowania do konkursu ale również pierwszeństwo wyboru szkoły średniej!
Warsztaty wielkanocne w klasie 1a
Tuż przed świętami 5 kwietnia w klasie 1 a odbyły się warsztaty wielkanocne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się wykonania pisanek różnymi technikami- malowały i przystroiły drewniane jajka oraz ozdabiały styropianowe jajka techniką decoupage. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, a efektem ich pracy są kolorowe, piękne pisanki, które będą ozdobą świątecznego stołu.
Co nas wyróżnia?
POWIEDZ MI, A ZAPOMNĘ. POKAŻ MI, A ZAPAMIĘTAM. POZWÓL MI ZROBIĆ, A ZROZUMIEM.- Kameralne zespoły klasowe
- Klasy liczące ok 22 uczniów
- Małe środowisko uczniowskie
- Poziom nauczania
- Wysokie wyniki egzaminów po szkole podstawowej
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024